Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
18/3/2020

UX Czwartek #31

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Dziś zapominamy o Dniu Stolarza, bo cały nasz zespół celebruje Tydzień Wdrażania Pracy Zdalnej. Niezależnie od tego, czy utknęliście na kwarantannie, czy jak my działacie na pełnych obrotach, warto zaaplikować sobie dawkę lektur. Dzisiejsza kuracja obejmuje teksty o organizacji zdalnej pracy oraz błędach w projektach i płynących z nich naukach. Kończymy przykładem odpowiedzialnego zachowania.

1. Efektywna praca zdalnaAktualna sytuacja zmusiła wiele osób do zmiany trybu pracy. Jeśli jeszcze nie odnajdujecie się w domowym biurze, zajrzyjcie na stronę Grega Storey’a z Airbag Industries. Może zainspirują Was porady, jak zorganizować pracę swojego zespołu na odległość.2. Koronawirus UX a przemyślana prezentacja danychLouis-Xavier Lavallee z Growth Design podpowiada, jak nie dać się zwieść złej wizualizacji danych. Autor omawia kwestie naszej percepcji na przykładzie map rozprzestrzeniania się wirusa. Jeśli macie trochę mniej czasu, alternatywą jest zwięzły tekst Piotra Marszałkowskiego o tej samej tematyce.3. Dobre i złe projekty w 5. przykładachYu Siang Teo z Interaction Design wytypował 5 przykładów niezbyt udanych projektów. Ale celem jego artykułu nie jest krytyka. Autor pomaga wyciągnąć wnioski z opisanych przypadków oraz prezentuje praktyki projektowe, które mogą być antidotum na prezentowane problemy.4. Ciemne wzorce w UXTekst Sophie King to antywzorce w pigułce. Autorka przygotowała zestawienie trików wprowadzających użytkowników w konsternację – niestety często w sposób zamierzony (tzw. dark patterns).5. Grafika SVG zgodna z zasadami dostępnościCarie Fisher ze Smashing Magazine zachęca do projektowania grafiki SVG z uwzględnieniem zasad dostępności WCAG. Z obszernego artykułu dowiecie się, na co należy zwracać uwagę, dobierając kolor, kontrast czy tworząc animacje.*Bądźmy odpowiedzialniI na koniec mały bonus – Quinn Keast opisuje kulisy odwołania swoich badań z użytkownikami. My też uważamy, że w obecnej sytuacji najważniejszy jest zdrowy rozsądek i odpowiedzialne zachowania.

Przypominamy, że jeśli chcielibyście się z nami podzielić ciekawymi linkami ze świata UX, przesyłajcie swoje propozycje na newsletter@ideacto.pl, a my chętnie udostępnimy je w następnych UX czwartkach.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference