Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
15/12/2022

UX Czwartek #99

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Dzisiaj obchodzimy święto jednego z naszych ulubionych napojów - herbaty! Weźcie do ręki kubek tego gorącego naparu i przejdźcie razem z nami przez dzisiejsze zestawienie. A w nim między innymi o tym, jak gry wideo mogą pomóc w rozwoju projektantów UX/UI, zestawienie funkcjonalnych design systemów, o metodach podnoszenia współczynnika konwersji, a także o tym, dlaczego ludzie w sieci nie czytają.

Jak gry pomagają rozwijać umiejętności UX/UI Designera?

Tybi Dawid w swoim artykule opisuje korzyści dla projektantów UX/UI płynące z grania w gry wideo. Jeżeli jesteście entuzjastami gier, pewnie nie trzeba Was przekonywać o wielu rozwijających umysł korzyściach, jakie z nich płyną. Tybi w swoim tekście wskazuje jednak jak znaleźć odpowiednią grę wideo, aby podnieść swoje kwalifikację jako projektant UX/UI. Przedstawia też konkretne tytuły i aspekty, na jakich warto się przy nich skupić. 

Zbiór najlepszych Design Systemów

Coraz więcej dużych firm inwestuje w swój własny, dostosowany Design System. Na UXPin został przygotowany wartościowy zbiór ośmiu z nich z opisami oraz linkami do samych systemów. Warto sprawdzić, jak robią to duże podmioty i zaczerpnąć garść inspiracji do wykorzystania we własnych projektach.

Zestawienie dobrych praktyk dla podniesienia współczynnika konwersji

Na pewno kojarzycie wiele podobnych artykułów. Nie oznacza to jednak, że nie warto pochylić się nad tym tematem ponownie. Serra Alban postanowiła zebrać najlepsze praktyki i podzielić je na 5 logicznych kroków. Warto zapoznać się z tymi zasadami i sprawdzić, gdzie jeszcze istnieje przestrzeń na rozwój w Waszych produktach.

Responsywność - jak ją ugryźć

Responsywność to jeden z częstych problemów pojawiających się podczas projektu interfejsu. Jak najlepiej ją zaplanować, ile widoków przygotować i co w przypadku rozdzielczości niestandardowych? Fabienne Bielmann postanowiła stworzyć responsywną formułę w Sass, która automatycznie przygotowuje gotowy kod CSS jedynie na podstawie kilku stałych punktów kontrolnych. Polecamy ten interesujący artykuł szczególnie deweloperom i projektantom interfejsów.

Ludzie w sieci nie czytają, ludzie skanują

Na koniec zestawienia polecamy analizę Rity Kind-Envy, która podaje 9 wzorców skanowania tekstów, jakimi podążają użytkownicy. Internet jest bezlitosny jeśli chodzi o treści i nie ma tutaj miejsca na bezbrzeżne publikacje. Warto więc zapoznać się z poradami Rity, jak dostosować teksty do srogiego świata online.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference