Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


biuro prasowe
1/3/2011

Księgarnia Internetowa Gandalf.com.pl inwestuje w redesign

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Agencja interaktywna Ideacto zaprojektuje nowy interfejs dla www.gandalf.com.pl. Księgarnia Internetowa Gandalf znajduje się w czołówce polskich sklepów internetowych. W 2010 roku Gandalf został uznany za sklep internetowy nr 1 w kategorii „Kultura i rozrywka” w Rankingu Money.pl i Wprost.

Obecnie w bazie sklepu znajduje się już ponad 180 tysięcy produktów: książek, filmów, audio booków, puzzli, multimediów. Dla klientów jednym z kluczowych aspektów jest wygodna nawigacja po tak bogatej ofercie. Rozwój oferty skłonił Zarząd księgarni do przeprowadzenia redesignu. Do tego zadania wybrano agencję interaktywną Ideacto.

Ideacto przeprowadzi badanie obecnego serwisu metodą analizy eksperckiej i testów z użytkownikami. W toku badań zostaną zidentyfikowane problemy na jakie napotykają użytkownicy. Wyniki będą podstawą do zaprojektowania prototypów nowego serwisu. Ideacto zaprojektuje także nową szatę graficzną.

Wybraliśmy Ideacto, ponieważ ich doświadczenie i kompetencje zapewnią wysokie standardy realizacji projektów. Chciałam, aby tak istotne zmiany jakie zaplanowaliśmy wykonane były na najwyższym poziomie, a takie parametry spełnia portfolio Ideacto. - mówi Anetta Wilczyńska, właścicielka sklepu Gandalf.com.pl

W księgarniach internetowych użyteczność często ma decydujący wpływ na skuteczność sprzedaży oraz satysfakcję klienta. Włączenie badań do projektowania zwiększa znacznie szansę na stworzenie projektu realizującego cele biznesowe i przyjaznego dla użytkowników.

Redesign księgarni Gandalf.com.pl będzie przebiegał w metodologii User Centred Design. Cały proces rozpocznie cykl badań skupionych na potrzebach użytkowników oraz testowaniu obecnych rozwiązań zastosowanych w księgarni. Zespół projektowy zyska wiedzę, czego oczekują użytkownicy oraz co sprawia im aktualnie problem. Zaproponowane przez Ideacto rozwiązania będą miały na celu zwiększenie użyteczności strony oraz wzmocnienie pozytywnych odczuć i satysfakcji klientów - mówi Anna Radyno, User Experience Designer w Ideacto

Projekt przeprowadzony zostanie w marcu 2011.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference