Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


biuro prasowe
12/7/2010

Lato, czyli czas w las razem z Lasami Państwowymi

Illustration of, laptop, notebook, person reading

W sieci pojawiła się nowa odsłona Leśnego Przewodnika Turystycznego. W nowej wersji zmianie uległ nie tylko adres, ale również całkowicie odmieniona została jego koncepcja oraz grafika.

Nowa wersja portalu  nie tylko przedstawia bazę noclegową LP, ale zawiera też informacje o ciekawych miejscach w polskich lasach, pozwala zaplanować wycieczkę, czy podzielić się opiniami z innymi użytkownikami.

Za pomocą prostej wyszukiwarki zintegrowanej ze szczegółową mapą można szybko i łatwo uzyskać kompletne informacje o bazie rekreacyjnej i noclegowej udostępnianej przez leśników. Portal prezentuje ponad 1160 obiektów leśnych różnego rodzaju, m.in. ośrodki szkoleniowo-wypoczynkowe, kwatery myśliwskie, szlaki, obozowiska itd.

Portal przedstawia także lubiane przez Polaków formy aktywności – jazdę na rowerze, nordic walking, turystykę konną i wiele innych. Leśnicy doradzą również jak bezpiecznie spędzić czas w lesie.

Pracując nad nową wersją Leśnego Przewodnika postanowiliśmy całkowicie zmienić jego dotychczasową koncepcję. Nowa odsłona miała nie tylko oferować porządną dawkę informacji o tym gdzie i w jaki sposób najlepiej spędzić czas wolny w lesie, ale również być miejscem wymiany doświadczeń, opinii, pomysłów oraz służyć nawiązywaniu kontaktów z innymi osobami o podobnych zainteresowaniach. Dzięki takiemu podejściu do projektowania udało się nam odejść od dotychczasowej jednostronnej komunikacji na rzecz dwukierunkowego dialogu z użytkownikami serwisu. W ten sposób mogliśmy nie tylko zaangażować użytkowników w tworzenie serwisu, ale również zachęcić jeszcze większe grono osób do odwiedzenia polskich lasów – mówi Tomasz Lizoń, projektant interakcji Ideacto.

Za projektowanie interakcji oraz grafiki odpowiada agencja interaktywna Ideacto. To kolejne wdrożenie serwisu zaprojektowanego przez Ideacto dla Lasów Państwowych. Kilka miesięcy temu pojawiła się również nowa wersja korporacyjnej strony LP.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference