Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
16/2/2023

UX Czwartek #103

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Podobno w starożytności Tłusty Czwartek był dniem, w którym świętowano odejście zimy i wyczekiwano nadejścia wiosny. Co więcej, jedzone z tej okazji pączki wcale nie były od razu słodkie, ponieważ dawniej było to ciasto nadziewane słoniną i smażone na smalcu. Czy brzmi pysznie? Pozostawimy to do Waszej oceny a tymczasem zapraszamy na drugie w tym miesiącu zestawienie artykułów ze świata UX, a wśród nich m.in. wskazówki odnośnie otrzymania i dawania dobrej jakości feedbacku, kilka słów na temat przygotowywania roadmapy oraz zbiór najnowszych inspiracji dla UI designerów.

Koniec z nieprzydatnym feedbackiem

Chyba każdemu zdarzyło się otrzymać feedback, któremu daleko było do ideału. Jakość otrzymywanej informacji zwrotnej ma kluczowe znaczenie nie tylko w pracy nad konkretnym projektem, ale w rozwijaniu swoich umiejętności. Okazuje się, że sekret może tkwić w poprawnie sformułowanym pytaniu! Brzmi banalnie? W artykule zamieszczonym w Smashing Magazine Andy Budd przekonuje, że im lepsze i bardziej precyzyjne określenie obszaru, o który pytamy i który chcemy skonsultować, tym lepszy pod kątem jakości feedback, który możemy dostać.

UX design vs. zaangażowanie użytkowników w aplikacjach

Stworzenie aplikacji to jedno, ale zachęcenie do jej używania i zaangażowanie użytkowników - to zupełnie inny temat. UXPin w swoim artykule wskazuje na ważną rolę UX designerów, którzy na wiele sposobów mogą pomóc zwiększyć zaangażowanie użytkowników w aplikacjach - zaczynając od różnych technik projektowania, przez prototypowanie - na znajomości psychologii kończąc. Istnieje kilka kluczowych aspektów, które określają, dlaczego zaangażowanie użytkowników w aplikacjach jest tak ważne - o wszystkich i wielu więcej przeczytacie w artykule.

Po co nam roadmapy?

Pytanie, które wbrew pozorom, ma bardzo prostą odpowiedź - żeby praca nad projektem przebiegała w przyjemnej, zgodnej i otwartej na nowe pomysły atmosferze. Roadmapa, czyli harmonogram pracy, który jest określony i rozłożony w czasie, może być bardzo przydatnym narzędziem, jeśli jest dobrze rozumiane i poprawnie wdrażane. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej i przekonać, czy może właśnie tego brakowało Wam w planowaniu Waszych projektów - zerknijcie na ten artykuł.

Najlepsze narzędzia do testów UX

Zastanawialiście się kiedyś, czy istnieje jakieś inne narzędzie, które będzie lepiej dopasowane do Waszych potrzeb? Na blogu UserGuiding możecie przyjrzeć się bardzo dokładnemu zestawieniu najlepszych dostępnych narzędzi do testów UX. Kompletna lista uzupełniona o koszty, zalety, wady, ogólną ocenę i opinie - wszystko, o czym można tylko zamarzyć.

Garść inspiracji UI
Na koniec kilka najświeższych inspiracji z ostatnich dni a wśród nich m.in. unikalny pakiet ikon 3D, przegląd designów stron internetowych oraz coś dla ducha, czyli rekomendacja czytelnicza i podcastowa.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference