Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
9/11/2023

UX Czwartek #121

Illustration of a cup of tea, autumn

Przyszedł czas na kolejny UX Czwartek, zatem chwytajcie kubek kawy lub herbaty w dłoń i sprawdźcie, co znaleźliśmy dla Was w dzisiejszym zestawieniu.

Trzy kolory

Na dobry początek o kolorach! Triadic Color Scheme to określenie trzech kolorów równomiernie rozmieszczonych na kole barw, które po połączeniu tworzą trójkąt. Taki schemat używany jest do tworzenia palet kolorów, które wizualnie przyciągają uwagę i tworzą harmonię a co za tym idzie – budzą również skojarzenia. W artykule opublikowanym na stronie Interaction Design Foundation przeczytacie o tym, jak wybierać odpowiedni schemat trzech barw oraz gdzie i jak można takie połączenia wykorzystać.

Interaktywne mapowanie

Megan Brown (Nielsen Norman Group) w swoim artykule opisuje, jak narzędzia do projektowania, jak np. Figma, mogą być wykorzystane do tworzenia interaktywnych map UX, jak chociażby mapy podróży użytkownika. W przypadku tego rodzaju prac interaktywność wzbogaca prezentację zaangażowanym interesariuszom i lepiej ilustruje możliwe scenariusze działań użytkowników, które można pokazywać stopniowo i z uwzględnieniem różnego poziomu szczegółowości.

Ikona prywatności

Kłódka, kluczyk, oko – te ikony najczęściej reprezentują funkcję ochrony prywatności online, ale czy zupełnie jednoznacznie? Preethi Sam w swoim tekście bada możliwości reprezentacji prywatności za pomocą ikon oraz ich zdolność wzmacniania treści. Autorka analizuje dostępne opcje i proponuje własne koncepcje, poszukując idealnego symbolu.

Page not found

Rohan Bhattacharya w swoim artykule omawia znaczenie niestandardowych komunikatów błędu 404 w kontekście doświadczeń użytkownika. Podkreśla potrzebę używania klarownego, nietechnicznego języka, podawania precyzyjnych informacji i konstruktywnych komunikatów, aby skutecznie i z empatią prowadzić odbiorcę oraz zapewnić mu spójne doświadczenia. Prosty język i zwięzłość komunikatów poprawia również zaangażowania na stronie internetowej oraz przyczynia się do redukcji wskaźników odrzuceń.

Inspiracje

Na koniec zostawiamy do podejrzenia open-source design system od Wonderflow.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference