Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
15/2/2024

UX Czwartek #127

W dzisiejszym newsletterze odkrywamy tajemnice tego, jak Airbnb stało się liderem w projektowaniu UX, które z dostępnych na rynku narzędzi do przeprowadzania badań warto wziąć pod uwagę oraz podrzucamy praktyczny przewodnik projektowania produktów skierowanych do dzieci.

Myślenie projektowe w Airbnb

Na blogu Prototypr znajdziecie artykuł opisujący drogę, jaką Airbnb przeszło w swoim myśleniu projektowym i doskonaleniu produktu, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby swoich użytkowników. Jednym z kluczowych wniosków z tekstu jest to, że Airbnb od samego początku skupiało się na projektowaniu zorientowanym na użytkownika. Zamiast skupiać się na sprzedaży, Airbnb skupiło się na problemach i bolączkach użytkowników, badaniach rynku i obserwacjach. Firma przeprowadza regularne testy użyteczności i zbiera opinie użytkowników oraz jest otwarta na eksperymentowanie z nowymi pomysłami i technologiami.

Badania rynkowe: przegląd narzędzi

Dostępnych jest wiele różnych narzędzi do badań rynku, a wybór najlepszego zależy w głównej mierze od potrzeb i budżetu. Inwestowanie w tego rodzaju badania jest opłacalne dla tych, którzy chcą podejmować lepsze decyzje biznesowe oraz zwiększać sprzedaż i zyski. Determ opublikowało przegląd 5 najlepszych narzędzi do badań rynku - zachęcamy do zapoznania się z tą listą, szczególnie jeśli potrzebujecie wsparcia w zidentyfikowaniu nowych możliwości lub optymalizacji swojego produktu lub strony. 

Filtrowanie tego samego typu

Baymard Institute opisuje, dlaczego umożliwienie użytkownikom stosowania wielu wartości filtrów tego samego typu jest kluczowe dla efektywnego filtrowania. Taki rodzaj filtrowania przede wszystkim pozwala użytkownikom na precyzyjne zawężenie wyników wyszukiwania i znalezienie dokładnie tego, czego szukają, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie satysfakcji użytkowników i ułatwia im zakupy. W tekście znajdziecie wskazówkę odnośnie poprawnej implementacji oraz przypomnienie, że należy wyraźnie poinformować użytkowników, jak działa takie filtrowanie, aby uniknąć nieporozumień.

Projektowanie dla dzieci: praktyczny przewodnik

Projektowanie interfejsu dla dzieci to z pewnością wyzwanie, ale stosując odpowiednie wytyczne można stworzyć taki, który będzie dla nich użyteczny, atrakcyjny i bezpieczny. Vitaly Friedman opublikował na swoim blogu praktyczny przewodnik, który wskazuje na co należy zwrócić uwagę oraz jakie specyficzne potrzeby i umiejętności należy uwzględnić, żeby stworzyć interfejs, który będzie odpowiednio dobrany do wieku odbiorców i adresował wszystkie ich oczekiwania i możliwości.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference