Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
4/12/2019

UX Czwartek #24

Illustration of, laptop, notebook, person reading

W kalendarzu wypada dziś Dzień Marynarza Śródlądowego. Wskakujcie zatem na pokład naszej łajby i udajcie się w krótki rejs po rzece ux-owych newsów. Wytypowaliśmy dla Was 5 portów, do których warto choć na chwilę przybić.

Ahoj przygodo!

 

 

1. Poradnik projektowania UX/UI dla iOS i Android

Na początek Erik D. Kennedy z merytorycznym, pełnym konkretnych przykładów artykułem na temat zawiłości projektowania na różne platformy (iOS i Android). Możliwość zgłębienia tematu dla wszystkich, którzy nie ominęli mielizn podczas projektowania UX/UI na iOS i Andorid.

 

2. E-book: Zasady projektowania animacji dla UX

Na trasie rejsu mamy też link do świeżutkiej (i zupełnie darmowej) książki od InVision. Bryan McLeod wprowadza nas w świat projektowania animacji zwiększających zaangażowanie użytkowników produktów cyfrowych. Dla wygody czytelników książka udostępniona jest w formacie ePUB, PFD oraz jako audiobook. 

 

3. O interfejsie inaczej

Tekst „Trzecia generacja interfejsów” autorstwa Dzianisa Pomazau zachęca do pokołysania się chwilę na falach rozważań nad tym, jak powinny wyglądać i działać aplikacje przyszłości. Czy przyjdzie nam pożegnać się z formularzami, przyciskami i sposobami nawigacji, do których przyzwyczajają nas twórcy interfejsów?

 

4. O interfejsie od nowa

Nieco inne podejście do projektowania interfejsów prezentuje w krótkim, acz treściwym, wpisie na blogu UX Collective Michał Malewicz z Hype4. Tekst w sam raz do przegadania podczas przerwy w rejsie, przy aromatycznej kawie i świeżo upieczonych piernikach. 

 

5. Raport: branża beauty – trendy 2020

W grudniu ubiegłego roku śledziliśmy trendy, które miały szansę wejść do kanonu rozwiązań stosowanych przy projektowaniu produktów cyfrowych. Dzisiaj znowu rozglądamy się za nowinkami i typujemy technologie, które warto obserwować, a Waszej uwadze polecamy raport 15 Trends Changing The Face Of The Beauty Industry In 2020.

Przypominamy, że jeśli chcielibyście się z nami podzielić ciekawymi linkami ze świata UX, przesyłajcie swoje propozycje na newsletter@ideacto.pl, a my chętnie udostępnimy je w następnych UX czwartkach.

[FM_form id=”1″]

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference