Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
8/1/2020

UX Czwartek #26

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Dzisiaj zaczynamy od przypomnienia 5 trendów z minionego roku oraz roli emocji w odbiorze projektów. Następnie rzut oka na kilka praktycznych uwag dotyczących projektowania interfejsów, a planującym karierę w IT polecamy wywiad z Project Managerem w Divante.

Warto wspomnieć, że 9. stycznia świętujemy Dzień Ligi Ochrony Przyrody, która od 1928 roku dba o edukację ekologiczną w naszym kraju.

 

1. Wspomnienie trendów z 2019 r.

Rok 2019 żegnaliśmy szukając z zapałem prognoz dotyczących nadciągających trendów. Na progu nowego roku postanowiliśmy rzucić jeszcze ostatnie spojrzenie na zeszłoroczne inspiracje. Zestawienie Liz Stinson z Eye on Design to swoisty recykling tekstów na temat kierunków, w jakich podążali projektanci w 2019 r.

 

2. Emocje w projektowaniu

Z pewnych koncepcji korzystamy od lat, ale nadal dostrzegamy ich potencjał. Artykuł Justina Bakera przypomina o wpływie designu na emocje opisanym szerzej w książce D. Normana. Warto odświeżyć sobie ten temat. 

 

3. Nowy skeumorfizm

Może zainteresuje Was również, co twórcy UI mają na myśli rozprawiając o “nowym skeumorfizmie”. Moglibyśmy spróbować wyłożyć temat w kilku słowach, ale na stronach UX Collective znaleźliśmy (gotowy) tekst Michała Malewicza. Polecamy.

 

4. Animacje w interfejsie

O tym, że nawet małe zmiany mogą przynieść spore korzyści czytaliśmy już nie raz. Ale artykuł Klausa Schaefersa to przede wszystkim prezentacja możliwości Quant UX – narzędzia open source pozwalającego na szybkie tworzenie i testowanie prototypów.

 

5. Czy warto zostać Project Managerem?

Jeśli w ramach noworocznych postanowień uznaliście, że czas na nowe zajęcie, to może zainteresować Was rozmowa, do której Marek Zoellner (Kodilla) zaprosił Grzegorza Bandurowskiego (Divante). W wywiadzie dostępnym w serwisie YouTube posłuchacie m.in. o specyfice pracy Project Managera wdrażającego platformy e-commerce.

Przypominamy, że jeśli chcielibyście się z nami podzielić ciekawymi linkami ze świata UX, przesyłajcie swoje propozycje na newsletter@ideacto.pl, a my chętnie udostępnimy je w następnych UX czwartkach.

[FM_form id=”1″]

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference