Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
1/4/2020

UX Czwartek #32

Illustration of, laptop, notebook, person reading

#zostanwdomu i poczytaj, szczególnie że dziś przypada Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci. Z tej okazji znajdziecie w naszym zestawieniu porady dotyczące tworzenia tekstów wpierających UX oraz ułatwiające dobór tematów na stronach kontentowych. Do tego wskazówki na temat projektowania interfejsów w wersji slow oraz zwiększania konwersji mobilnych e-sklepów. Na koniec lista zawodów, które można wykonywać w ramach pracy zdalnej.

#zostanwdomu …i twórz treści

Amanda Milligan przeanalizowała słowa kluczowe, które interesowały internautów z USA w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Efektem jej pracy jest lista tematów dla stron kontentowych, które mogą przyciągać uwagę osób szukających rzetelnych treści.

#zostanwdomu …i popracuj nad czytelnością tekstów

Tobias van Schneider dzieli się uwagami na temat UX writingu. Z artykułu dowiecie się jak tworzyć na stronie teksty, które będą m.in. wspierać użytkowników podczas nawigacji oraz inspirować ich do działania.

#zostanwdomu …i zwolnij tempo

Jakob Nielsen podpowiada, jak zachęcać użytkownika do uważności i dodać mu odrobinę czasu na podjęcie przemyślanych decyzji. To wszystko za sprawą projektowania elementów UI tak, żeby spowalniały tempo interakcji użytkownika ze stroną lub aplikacją.

#zostanwdomu …i zwiększaj konwersję

Z artykułu Suzanne Scacci dowiecie się z kolei, jakie elementy na stronach kategorii mobilnego e-commerce mogą przyciągnąć użytkowników.

#zostanwdomu …i pracuj zdalnie

Czy są zadania, które dobrze sprawdzają się w roli telepracy? Biron Clark prezentuje zestawienie 22 zawodów, które warto wziąć pod uwagę planując karierę w obecnych, trudnych czasach.

 

 

Przypominamy, że jeśli chcielibyście się z nami podzielić ciekawymi linkami ze świata UX, przesyłajcie swoje propozycje na newsletter@ideacto.pl, a my chętnie udostępnimy je w następnych UX czwartkach.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference