Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
29/4/2020

UX Czwartek #34

Illustration of, laptop, notebook, person reading

W Ogólnopolskim Dniu Konia życzymy wszystkim końskiego zdrowia. Tymczasem ruszamy stępa z tekstem o projektowaniu stron dla telemedycyny. Lekkim kłusem przebiegamy przez materiały traktujące o badaniach UX z użytkownikami. Na ostatniej prostej puścimy się galopem po tekstach o społecznym zaangażowaniu projektantów oraz tworzeniu dokumentacji projektowej.

{{pub-block}}

1. Projektowanie stron na potrzeby opieki zdrowotnej

Sabina Reminskaya z Justcoded przygotowała słusznej długości tekst o projektowaniu stron związanych z różnymi formami opieki medycznej. Autorka prezentuje kilka statystyk oraz solidną porcję wskazówek na temat projektów, które uwzględniają specyficzne potrzeby osób szukających pomocy lekarskiej.

 

2. Uroki pracy projektanta UX

W ostatnim tygodniu UX Collective udostępnił dwa teksty, które łączy wspólny temat – ich autorzy opisują, z czym mierzy się w swojej codziennej pracy UX Designer. Sprawdźcie, jakie spostrzeżenia ma Amy Ackerman i co może Wam poradzić Wiliam Frazier – nie tylko dla projektantów aspirujących do roli jednorożca UX.

 

3. Kilka nawyków dobrego badacza UX

Na blogu Dribbble znajdziecie 5-punktową listę zasad, które mogą być przydatne, jeśli planujecie badania z użytkownikami. Lepiej byśmy tego nie ujęli.

 

4. Problemy ze zdalnym badaniem UX

Z kolei David Travis wyjaśnia pewną konkretną kwestię związaną z badaniami zdalnymi. Twórca serii krótkich porad, The UX Tea Break, tym razem podpowiada, jak poradzić sobie z latencją podczas badania z użytkownikami prowadzonymi przez Internet.

 

5. Pomysły od Adobe 

Końska dawka wiedzy również od Adobe. Linn Vizard zachęca projektantów, żeby wykorzystywali swoja wiedzę i umiejętności do pomagania innym w kryzysowych czasach. Artykuł prezentuje przykłady projektów uzupełnione uwagami ich twórców.


P.S. Jeżeli będziecie mieli ochotę na więcej, wróćcie do tekstów Nicka Babicha – np. do tego, w którym wyjaśnia, jak tworzyć dokumentację projektową oraz dlaczego nie warto z niej rezygnować.

 

Przypominamy, że jeśli chcielibyście się z nami podzielić ciekawymi linkami ze świata UX, przesyłajcie swoje propozycje na newsletter@ideacto.pl, a my chętnie udostępnimy je w następnych UX czwartkach.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację
UX 4 Managers

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference