Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
17/6/2020

UX Czwartek #37

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Wracamy po nieco dłuższej przerwie prosto na Międzynarodowy Dzień Sushi. Z tej okazji poczytajcie o lokalizacji stron na potrzeby mieszkańców Azji, związkach UX z systemami AV oraz regułach, które warto stosować podczas procesu projektowania. Na koniec wpis z serii opowieści o pracy UX designera.

1. Lokalizacja, czyli nie tylko tłumaczenie tekstów stronyArtykuł autorstwa Tereny Bell opisuje dobre praktyki, z których warto skorzystać podczas tłumaczenia stron na języki używane w Azji. Znajdziecie tu wskazówki dotyczące potencjalnych zagrożeniach oraz sytuacji, w których warto przemyśleć nie tylko zmianę tekstu, ale również projektu strony.2. UX w systemach audiowizualnychW AV Magazine wyszperaliśmy krótki tekst na temat interfejsów sterowanych przy pomocy gestów. Przy okazji zerknijcie na wyniki badania za użytkownikami ekranów dotykowych oraz rozważania na temat UX w systemach AV.3. Projektowanie orientacyjne i irytatywneW Strefie Designu Uniwersytetu SPWS dr Mariusz Wszołek zastanawia się, czy proces projektowania można opisać przy pomocy przewidywalnych reguł projektowych. W artykule znajdziecie też zestaw przykazań projektanta oraz pytań, które warto sobie zadać przed przystąpieniem do pracy.4. Kreatywne myślenie projektoweAboelez z UX Planet zajął się tematyką pobudzania kreatywności w procesie projektowym. Tekst kompleksowo przedstawia rolę, jaką w projekcie pełni Design Thinker oraz cechy, jakie powinien posiadać projektant.5. Praca projektanta UXKolejna okazja, żeby podejrzeć pracę UX designera od kuchni. Tym razem Mahek Kapoor przedstawia swój punkt widzenia na temat plusów i minusów tego zawodu.

Przypominamy, że jeśli chcielibyście się z nami podzielić ciekawymi linkami ze świata UX, przesyłajcie swoje propozycje na newsletter@ideacto.pl, a my chętnie udostępnimy je w następnych UX czwartkach.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference