Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
1/7/2020

UX Czwartek #38

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Dziś Międzynarodowy Dzień UFO, ale nie mamy tekstów dla fanów historii nie z tej ziemi. Zapraszamy za to na zestawienie tekstów o wychodzeniu naprzeciw potrzebom użytkowników, przygotowaniu angażujących webinarów, próbkach w testach porównawczych oraz prostym sposobie na zbadanie kwestii dostępności interfejsu.
 
 
 

1. Zarządzanie doświadczeniami klientów (CXM)

Dwa wpisy na blogu Adobe o zarządzaniu doświadczeniami użytkowników warto przeczytać w pakiecie. Zajrzyjcie do artykułu na temat ewolucji zachowań on-line klientów z regionu EMEA. Uzupełnijcie lekturę tekstem o rozwiązaniach zmierzających do optymalizacji doświadczeń użytkowników, na które stawiają firmy z APAC.
 
2. 7 nowych trendów w e-commerce

Prześledzenie zmian, jakie zaszły w zakupach internetowych w ciągu kilku ostatnich miesięcy może być równie zajmujące, jak szukanie śladów obcych cywilizacji. Dla ułatwienia Bartosz Górecki z ‘merce opisuje, w jakim kierunku zmierza e-commerce i czego mogą oczekiwać Wasi klienci.
 
3. Liczba respondentów a testy porównawcze

Tekst na blogu Measuring U przypadnie do gustu zwolennikom poglądu, że warto uzupełnić intuicję projektanta regularnymi testami proponowanych rozwiązań. Dr Jeff Sauro i dr Jim Lewis podpowiadają, jak dobrać wielkość próby planując badania porównawcze.
 
4. Porady UX dla webinariów

W wolnej chwili zajrzyjcie na blog UserZoom. W jednym z wpisów Neil Sheppard prezentuje kilka porad, dzięki którym seminarium internetowe będzie dla jego odbiorców nieziemskim doświadczeniem.
 
5. Testowanie dostępności

Materiały na temat UFO odtajnione przez służby USA wzbudziły pewne zainteresowanie. My wolimy dzisiaj tekst Patricka Roberta Doyle’a z UX Collective w którym opowiada, co mają ze sobą wspólnego: rozbity smartfon, projektowanie UX oraz zasady dostępności. Może też macie w szufladzie pozornie niepotrzebny sprzęt…

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference