Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
9/9/2020

UX Czwartek #43

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Dziś przypada Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom – w Australii obchodzony jako R U OK? Day. Może zainteresują Was też artykuły o wpływie zmieniającego się zachowania użytkowników na SEO i media społecznościowe oraz o budowaniu modelu biznesowego z wykorzystaniem technologii IoT. Zestawienie uzupełniają dwa krótkie teksty: o planowaniu liczby badań oraz zmianach w interfejsie Amazona.

Korzystanie z social mediów pod lupą

Może właśnie zajrzeliście na któryś serwis społecznościowy? Catherine Daly z Hootsuite podsumowuje obserwacje zmian w sposobie korzystania z social mediów. Sprawdźcie, które prognozy jej zespołu okazały się trafne i na jakie kwestie warto zwracać uwagę w najbliższych miesiącach.

SEO a zmiany zachowań użytkowników

Zespół SEOmonitor prezentuje pierwszy z trzech artykułów na temat wyzwań stojących przed agencjami SEO. Autorzy omawiają m.in. trendy w zachowaniach użytkowników, które mogą mieć wpływ na branżę marketingu internetowego.

Rozwiązania oparte o IoT

Benjamin McDermott z Dogtown Media przekonuje, że technologie związane z Internetem Rzeczy (IoT) można zastosować w wielu aspektach biznesu – włączając w to budowanie doświadczeń użytkowników. Artykuł dla zainteresowanych tworzeniem modelu biznesowego i propozycji wartości opartych o IoT.

Liczba uczestników w badaniach jakościowych

Na blogu agencji UX24/7 autorzy pochylają się nad kwestią doboru próby badawczej w jakościowych testach UX. Tekst krótko przypomina, skąd wzięła się magiczna liczba 5 uczestników badania oraz kiedy 5 sesji testowych to za mało.

Zmiany w UI Amazona

A skoro o badaniach mowa: agencja Newlee donosi, że twórcy platformy Amazon testują nowe elementy interfejsu. Sprawdźcie, dlaczego drobne zmiany wyglądu przycisków zainteresowały autorów postu.

Optymalizacja współczynnika konwersji w eCommerce

Opracowaliśmy zbiór wiedzy poświęconej optymalizacji konwersji w sklepach internetowych. Najlepsze praktyki oraz nasze doświadczenia zebraliśmy w formie trzech tekstów, którymi chcielibyśmy się z Tobą podzielić. Pierwszy z nich znajdziesz na naszym blogu.

Chcesz otrzymać kolejny UX Czwartek mailem?

Zawsze w czwartek, zawsze co dwa tygodnie, zawsze inspirujące treści ze świata UX i eCommerce. Zapisz się na UX Czwartki. Obiecujemy nie wysyłać niczego nieciekawego.

Sklep internetowyAgencja UX lub innaSoftware HouseFreelancerInne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę IDEACTO w celu otrzymywania od Spółki informacji marketingowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Administratorem danych osobowych jest IDEACTO Sp. z o.o. z siedzibą ul. Gajowa 32/5, 50-520 Wrocław. Podanie danych jest dobrowolne, a każda osoba ma prawo dostępu do ich treści, poprawiania ich oraz żądania zaprzestania ich przetwarzania.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference