Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
21/10/2020

UX Czwartek #46

Illustration of, laptop, notebook, person reading

CZEŚĆ! Witamy Was dzisiaj wielkimi literami z okazji Dnia CAPS LOCKA. Liczymy, że tym wyraźniej zwrócimy Waszą uwagę na wybrane do zestawienia artykuły.

Dziś w UX Czwartku: analiza różnych stanów PRZYCISKÓW na przykładzie wyciszania mikrofonu (jakże przydatne podczas rozmów on-line), webinar o BADANIACH potrzeb, lista sześciu PLUGINÓW do Figmy i przydatnych źródeł INSPIRACJI oraz japońskie TOALETY. Na rozluźnienie, siedem porad dotyczących zachowania work-life balance dla pracujących zdalnie.

Badania potrzeb użytkowników wg Allegro

Podczas zorganizowanego przez Strefę Designu SWPS webinaru, Łukasz Tyrała miał okazję porozmawiać na temat badania potrzeb z Łukaszem Ogrodniczakiem, UX Researcherem i Research Leaderem Allegro. W NAGRANIU znajdziecie sporą dawkę uwag, porad i technik związanych z kluczowym etapem poznawania użytkowników projektowanego rozwiązania, które są wykorzystywane przez największy marketplace w Polsce.

6 wtyczek do Figmy i 21 źródeł inspiracji

Jeśli w pracy korzystacie z Figmy, to Marc Andrew proponuje 6 pluginów, które usprawniają proces projektowania. W TEKŚCIE znajdziecie opis narzędzi do prototypowania, tworzenia mockupów czy szybkiej zmiany treści – polecamy szczególnie, jeśli pracujecie z klientem często zmieniającym copy 😉

A na dokładkę Marshall Taylor z Webflow prezentuje ZESTAWIENIE 21 źródeł inspiracji dobrych na ominięcie twórczej blokady.

Uwagi na temat przycisków on-off

ARTYKULE na portalu NNgroup, Raluca Budiu analizuje różne stany przycisków typu on-off. Autorka pokazuje, jak często można się natknąć na złe oznaczenia włączania i wyłączania mikrofonu, m.in. w narzędziach do rozmów on-line. Sprawdźcie, jakie rozwiązania mogą sprawić, że omawiana funkcja będzie w 100% zrozumiała dla użytkowników.

Doświadczenie użytkownika przezroczystych toalet

Polecamy także TEKST Catriony Campbell dotyczący ciekawego projektu publicznych toalet. Sprawdźcie, jak japoński projektant Shigeru Ban rozwiązuje problemy użytkowników tego przybytku w kontekście dostępności, czystości i bezpieczeństwa oraz jakie analogie do UX dostrzega autorka.

Zachowanie równowagi podczas pracy z domowego biura

Na koniec kilka porad na pandemiczne czasy dotyczących łączenia pracy i życia w domu. Jeśli pracując zdalnie, macie problem z rozdzieleniem obowiązków zawodowych od codziennych spraw, to w ARTYKULE Renee Fleck znajdziecie przydatne wskazówki, które pomogą Wam wyrobić dobre nawyki i wprowadzić zdrową równowagę między obiema sferami.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference