Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
30/12/2020

UX Czwartek #50

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Mamy nadzieję, że ostatnie w tym roku zestawienie tekstów o projektowaniu od Ideacto przeglądacie otoczeni świąteczną aurą. Jest szansa, że odpoczywacie już po gorączce zakupów i przygotowań do Wigilii i macie nieco więcej czasu na czytanie. Dlatego polecamy obszerny raport łączący podsumowanie bieżącego roku z prognozami na ten nadchodzący, kolejną porcję trendów projektowych oraz kompilację narzędzi usprawniających pracę z Figmą.

Możecie też zacząć od podróży w czasie z projektem serwisu eBay. A zanim na dobre oddacie się świętowaniu, zerknijcie do tekstu, który zachęca do zastanowienia nad konsekwencjami pewnych decyzji projektowych.

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Podsumowanie roku od InVison

Zaczynamy raportem InVision, przy którym możecie się poczuć, jak przy obficie zastawionym wigilijnym stole. Tytuł sugeruje omówienie trendów na 2021 rok, ale autorzy opracowania przyznają, że chcieli też nakreślić kontekst, w jakim zaczniemy projektowanie w przyszłym roku. Efektem jest tekst zawierający podsumowania, statystyki oraz masę odnośników do dodatkowych materiałów. Raport czeka na Was tutaj.

Trendy projektowe 2021 roku

Koniec roku zobowiązuje: czas zerknąć do kolejnego artykułu prezentującego prognozy projektowe na 2021 rok. Lesley Haught ocenia, które trendy bieżącego roku zostaną z nami na dłużej, które pozostaną niezmienne, a które mają szansę nabrać na znaczeniu.

Efektywna praca z Figmą

Jeśli w ramach noworocznych postanowień planujecie rozpoczęcie pracy z Figmą, warto mieć pod ręką zestawienie, które przygotował Marc Andrew. Od samouczków, przez porady, do propozycji wtyczek – nawet nieco bardziej zaawansowani użytkownicy Figmy znajdą w tym artykule dawkę informacji na temat sprawnego tworzenia projektów.

21 lat zmian interfejsu eBay

Po takiej dawce tekstów sugerujemy sięgnięcie po dodatkową porcję pierniczków i powspominanie starych projektów stron internetowych. Jeśli już nie pamiętacie, co było charakterystyczne dla witryn internetowych sprzed 20 lat, w serwisie Hacker Noon możecie sprawdzić, jak zmieniała się strona główna platformy eBay.

O etyce projektowania

Mamy nadzieję, że kilka świątecznych dni pozwoli Wam wziąć głębszy oddech i spojrzeć na odchodzący rok z pewnym dystansem. Na koniec, zamiast tradycyjnych świątecznych serdeczności życzymy Wam (i sobie), żeby przyszły rok obfitował w projekty tworzone zgodnie z radą kończącą artykuł Suzanne Scacci o etycznym designie.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference