Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
10/6/2021

UX Czwartek #62

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Dziś przypada Światowy Dzień Jazdy Nago na Rowerze, ale jeśli macie opory rozważając celebrowanie tego święta, w zamian proponujemy poszukiwanie nagiej prawdy o projektowaniu doświadczeń użytkowników. W zestawieniu znalazły się uwagi na temat priorytetów procesu projektowego, przemyślenia dotyczące praktyk projektowych oraz wskazówki przydatne w pracy nad makietami. Jest również spojrzenie na UX z wysokości siodełka w rowerze.

Istota projektowania UX

Na rozgrzewkę Jesse James Garrett z diagnozą zjawisk, które coraz częściej niepokoją ekspertów UX. Autor tekstu dzieli się spostrzeżenia na temat zwinnych metodyk projektowania w kontekście zadań zespołów UX. Zachęca też do dyskusji nad tym, czy holistycznego podejście do wartości istotnych z punktu widzenia użytkownika jest w ogóle możliwe przy obecnych modelach pracy nad projektami.

Niwelowanie długu projektowego

Na blogu agencji QArea znajdziecie obszerny artykuł o metodach radzenia sobie z długiem projektowym. We wpisie znalazły się m.in. uwagi na temat planowania i ustalania priorytetów prac projektowych oraz potencjalnych kosztów niewłaściwie prowadzonego projektu.

Trendy w projektowaniu

Irwin Hau z Creative Bloq podsumowuje ostatnie sześć miesięcy zestawieniem popularnych praktyk projektowych, W artykule prezentowane są zarówno rozwiązania zwiększające satysfakcję użytkowników, jaki te, które z pewnych względów się nie przyjęły. Do kompletu przypomnienie, jak patrzyliśmy na trendy na początku obecnego roku oraz pierwsze prognozy na rok 2022.

Dobry start pracy nad makietą

Zostańcie jeszcze chwilę na blogu DZone i sprawdźcie, na jakie kwestie warto zwrócić uwagę przygotowując się do stworzenia makiety. Krótki tekst obejmuje listę wskazówek oraz pytań, które warto zadać na początku projektu, w celu usprawnienia pracy.

UX z rowerowego siodełka

Zanim wskoczycie po pracy na rower, znajdźcie chwilę na lekturę artykułu Treya Hahna na temat podejścia do zróżnicowanych doświadczeń holenderskich rowerzystów. Na koniec zajrzyjcie do zeszłorocznego tekstu Joe Wilsona podpowiadającego, jak opowiedzieć o różnicy między UX a UI, żeby była ona widoczna gołym okiem.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference