Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
22/7/2021

UX Czwartek #65

Illustration of, laptop, notebook, person reading

W Dniu Mango mamy zdrową i smaczną przekąskę dla szarych komórek, czyli teksty wyszperane ostatnio w sieci. Dowiecie się z nich między innymi, co myślą o swoim zawodzie projektanci UX, jak organizować współpracę w zespołach tworzących produkty cyfrowe, czym zajmują się front-end deweloperzy oraz czy łatwo jest przygotować design system w dużej organizacji. Nie zabrakło też refleksji nad relacją między projektantem UX a sztuczną inteligencją.

Być projektantem UX

Od paru dni jest już dostępna najnowsza odsłona Raportu UX i Product Design w Polsce. Tekst z opracowaniem ankiet uzupełnia omówienie wyników badania w wykonaniu jego autorów: Igi Mościchowskiej, Joanny Rutkowskiej oraz Tomasza Skórskiego. W ramach dodatkowego głosu w dyskusji na temat realiów pracy projektanta UX polecamy też esej z zasobów serwisu UX Planet.

Współpraca projektantów z deweloperami

Z tekstu Davida Diasa dowiecie się, jak układać fundamenty pod efektywną współpracę projektantów i deweloperów. Do kompletu warto poświęcić chwilę na artykuł Georgiego Nikoloffa, który pozwala zajrzeć za kulisy pracy front-end developera. Tym razem autor prezentuje triki, które mogą być przydatne w odwzorowaniu przyjętych w projekcie proporcji elementów interfejsu.

Makiety UI a gotowy produkt

Fanów podejścia pixel perfect może zainteresować tekst Ahmada Shadeeda, który przygotował garść porad na temat porównywania efektu końcowego pracy programisty z makietą interfejsu. Do tego krótki wpis na blogu Hype4 wyjaśniający, "o co chodzi z tym całym pixel perfect".

Studium przypadku: design system dla ABB

Abigail Beshkin tłumaczy, ile pracy trzeba włożyć tworząc design system. Przykład projektowania design systemu przez jeden z zespołów firmy ABB pozwala prześledzić etapy tego procesu, jego zakres, zastosowane narzędzia, ale też momenty angażowania w projekt poszczególnych interesariuszy.

Esej o roli AI w produktach cyfrowych

Dla zastanawiających się, jak rozwój sztucznej inteligencji wpłynie na pracę projektantów UX, Alex Hubert ma kilka przemyśleń. Sprawdźcie, czy według autora artykułu do innowacji w produktach cyfrowych wystarczą kolejne, bardziej efektywne algorytmy AI, czy raczej nowe podejście do projektowania interakcji między ludźmi a maszynami.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference