Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
23/12/2021

UX Czwartek #75

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Wracamy po krótkiej przerwie. A ponieważ jest to ostatnie zestawienie w tym roku, korzystamy z okazji, żeby przekazać Wam serdeczne życzenia od zespołu Ideacto. Z okazji nadchodzących Świąt oraz końca 2021 roku życzymy Wam udanego wypoczynku oraz:

Samych udanych projektów...

Reda Attarça wykorzystuje prawa robotyki Asimova jako pretekst do omówienia wpływu czynnika ludzkiego na korzystanie z technologii oraz wskazania jego roli podczas usprawniania projektów.

Dobrze pojętego poczucia sprawczości...

Sarah Fathallah omawia zagadnienia wpływu wywieranego przez projektantów. Zamieszczone w tekście ćwiczenia stanowią zaproszenie do krytycznego spojrzenia na to, w jaki sposób wartości, tożsamość i pozycja projektanta determinują proces projektowy i relacje społeczne. Warto zajrzeć też do artykułu Cyd Harrell, w którym autorka postuluje przyspieszenie wdrażania technologii w służbie publicznej w kontrze do projektowania produktów cyfrowych tak, aby przede wszystkim zwiększały zyski ich twórców.

Wzajemnego szacunku...

Twitterowy wpis redaktorki UX Matters spowodował zawieszenie publikacji magazynu na kilka tygodni, ale przede wszystkim wywołał dyskusję na temat dyskryminacji w sektorze technologicznym w USA. W tym kontekście Fredrick Royster porusza temat rasizmu w projektowaniu oraz samej branży UX, pokazując konsekwencje braku umiejętność dostrzegania, akceptowania i doceniania różnic między ludźmi.

Empatii i wewnętrznego spokoju...

Empatia w trzech ujęciach. Tom Barrett próbuje dojść do sedna zagadnienia omawiając różne aspekty empatii oraz podpowiada proste zasady do wykorzystania podczas warsztatów Design Thinking. Lisa Dziuba prezentuje zestawienie metod pozwalających spojrzeć na produkt firmy oczami jej klientów. Warto też zajrzeć do jednego ze starszych tekstów Vivianne Castillo, który opowiada o potencjalnych skutkach pracy jako specjalista UX oraz sposobach dbania o swoje dobre samopoczucie po wyczerpujących projektach.

Radości z drobnych rzeczy!

Ostatnia okazja na skorzystanie z kalendarza agencji Inktrap podczas odliczania dni do świąt. Autorzy prezentują 12 przykładów elementów UX, którymi możecie zainspirować się podczas projektowania (do wykorzystania również po świętach ;)

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference