Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
13/3/2019

UX Czwartek #8

Illustration of, laptop, notebook, person reading

W ósmym wydaniu UX Czwartku znajdziecie sporo cennych wskazówek dotyczących przeprowadzania efektywnego brainstormingu. Sprawdźcie, jak zaangażować jego uczestników i poznajcie metody wspierające zespołowe generowanie pomysłów.Zachęcamy Was również do zerknięcia na prezentację z konferencji SustainableUX poświęconą aspektowi etycznemu w projektowaniu. Podsuwamy też kolejne źródło ilustracji, którymi możecie posiłkować się w trakcie pracy, oraz bliżej przyglądamy się tematowi ikon stosowanych w interfejsach i ich postrzeganiu przez użytkowników.

1. Undraw – ilustracje na każdą okazję

Jeżeli jesteście z nami od początku to pewnie pamiętacie humaaans. Dziś mamy dla Was inny, pokaźny zbiór ilustracji przygotowany przez Katerine Limpitsouni. Znajdziecie w nim grafiki nawiązujące do mnóstwa tematów – do wyboru, do koloru. Smacznego!

2. Wideo: Future Ethics

Nasza czytelniczka Matylda poleca obejrzenie nagrań z tegorocznej edycji konferencji SustainableUX, a w szczególności prezentację Cennydda Bowlesa o etyce projektowania.

3. Ikony z wypełnieniem czy może z samym obrysem?

Okazuje się, że coś tak pozornie nieistotnego jak to, czy ikona posiada wypełnienie czy nie, ma wpływ na szybkość jej rozpoznania przez użytkownika. Po szczegóły odsyłamy Was do artykułu na łamach Medium.

4. Jak przeprowadzić efektywną burzę mózgów?

Kiedy chcemy w krótkim czasie wygenerować jak największą ilość pomysłów, naturalnie przychodzi nam do głowy myśl “zróbmy burzę mózgów!”. Slava Shestopalov na łamach Smashing Magazine podpowiada, jak przeprowadzić brainstorming tak, by osiągnąć jak najlepsze efekty.

5. 10 błędów, których należy się wystrzegać tworząc aplikację mobilną

Stefan Scerri, Lead Product Manager w HotJar szczerze opowiada historię niepowodzenia aplikacji, w którą zainwestowali 200 tysięcy dolarów. Wyciągnięte wnioski mogą okazać się pomocne dla innych i stanowić wskazówkę, na co szczególnie uważać i jakich kroków unikać powołując do życia aplikację mobilną.

Przypominamy, że jeśli chcielibyście się z nami podzielić ciekawymi linkami ze świata UX, przesyłajcie swoje propozycje na newsletter@ideacto.pl, a my chętnie udostępnimy je w następnych UX czwartkach.[FM_form id=”1″]

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference