Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
17/3/2022

UX Czwartek #81

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Zmiany zachodzące na świecie w ciągu ostatnich kilku tygodni sprawiły, że piekło zamarzło już kilka razy. O potrzebie zmian, sposobach na nie oraz roli, jaką może w tym kontekście pełnić projektowanie opowiadają wszystkie teksty naszego czwartkowego zestawienia. Przy okazji przypominamy, że dziś przypada Dzień Świętego Patryka – nieco inny niż zwykle, bo tradycyjne Global Greening połączone zostało w tym roku z barwami Ukrainy. 

Projektant jako influencer

Jeremy Bird z UX Planet wyjaśnia, jak budować kapitał, dzięki któremu projektanci mogą zwiększać swój wpływ podczas tworzenia lepszych doświadczeń użytkowników. Z kolei na blogu UX Collective Jonathan Lee analizuje czynniki sprawiające, że niektóre rekomendacje projektantów UX nie są uznawane za rozwiązania rzeczywistych potrzeb użytkowników oraz sposób na realizację założeń biznesowych.

Sieć bez reklam

Wpis Sophie Clifton-Tucker na blogu Prototypr.io prezentuje alternatywne modele biznesowe, które mają doprowadzić do stworzenia racjonalnej, zdrowszej i bardziej inkluzywnej sieci. Autorka opisuje, jak reklamy wywołujące negatywny wrażenia użytkowników zastąpić mniej inwazyjnymi formami zarabiania w ramach globalnej sieci.

Kreatywność pod lupą

W serwisie Fast Company Maria Brito promuje swoja książkę na temat rozwijania kreatywności i zdolności tworzenia innowacji. W tekście znalazło się kilka krótkich wskazówek, które mają pomóc projektantom na rozwój ich umiejętności.

Fokus na użytkownika i cyfrowy ekosystem

Panel ekspertów Forbes podpowiada, co w najbliższym czasie będzie podstawą zapewnienia płynnego, pozytywnego doświadczenia użytkownika. Na dokładkę Reda Attarça z UX Planet wyjaśniający, dlaczego mimo zastosowania dobrych praktyk projektowania UX rozwiązanie może nie być zadowalające i jaki wpływ ma uwzględnienie w procesie projektowym cyfrowego ekosystemu.

Inwigilowani przez technologie

W magazynie Ineractions Janelle Mason postuluje budowanie zaawansowanego technologicznie społeczeństwa w oparciu o klarowne standardy uwzględniające prywatność korzystających z nich ludzi. Artykuł porusza m.in. temat inwigilacji użytkowników przy pomocy nowoczesnych technologii.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference