Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
1/12/2022

UX Czwartek #98

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Inspiracją do naszej grafiki były dwa, przypadające na dzisiaj święta: Dzień Numizmatyków oraz Dzień Jubilera. W tym dniu pełnym błyskotek podsuwamy Wam zestaw artykułów, które nadadzą błysku też i Waszym produktom. Wśród nich między innymi o wtyczce do Figmy korzystającej ze sztucznej inteligencji, o rozwijającym się zawodzie UX Writera i nadchodzących w przyszłym roku konferencjach branżowych.

Sztuczna inteligencja w Figmie

Przypomnijcie sobie momenty, w których szukaliście tego jedynego zdjęcia wśród dostępnych zasobów. Musiało zawierać konkretne elementy, a może być w odpowiedniej aranżacji i poszukiwanie nie przynosiło efektów? Chcemy Wam przedstawić interesującą wtyczkę, która korzystając z możliwości sztucznej inteligencji może rozwiązać ten problem - Ando. Jest to świetne narzędzie, które podobnie jak popularne DALL-E, generuje obrazy na podstawie podanego opisu. Świetnie sprawdzi się do tworzenia różnych koncepcji i ich testowania. Miłej zabawy!

Czy UX Writer to niedoceniany zawód?

W parze z każdym dobrze zaprojektowanym interfejsem idą treści w nim zawarte. Przystępnie skonstruowane komunikaty, efektywne opisy i przyciągające nagłówki potrafią całkowicie odmienić sposób postrzegania produktu. Praca UX Writera jest trudna i wymagająca - warto więc poznać ten zawód lepiej. W swoim tekście Anka Budau opisuje jak ważni i niedoceniani mogą być UX Writerzy, zaś Glaucja Lopes na podstawie konkretnych przykładów opowiada o siedmiu aspektach, które warto dostrzec w tym zawodzie.

Najlepsze konferencje na nadchodzący rok

Zbliża się koniec roku - okres podsumowań, postanowień i nowych początków. Polecamy więc artykuł zestawiający najlepsze konferencje przypadające na nadchodzący rok. Projektanci uwielbiają dzielić się swoją wiedzą, dlatego warto wysłuchać tych historii. Polecamy udział nie tylko projektantom UX i UI, ale także ludziom pracujących razem z nimi - menedżerom, deweloperom i marketerom. Każdy znajdzie coś dla siebie.

A na koniec zostawiamy jeszcze garść ciekawych linków pełnych inspiracji:

Twórcy Atomus - design systemu (który warto poznać jeżeli jeszcze go nie znacie), niedawno uruchomili swoją stronę, świetnie łączącą profesjonalizm z zabawą. Jest ona pełna ciekawych i barwnych interakcji, których polecamy doświadczyć. 

Na platformie medium znajdziecie wpis zbierający atrakcyjne i użyteczne przykłady wykorzystania white space na stronach internetowych. Odnajdziecie w nim wiele zastosowań dla pustej przestrzeni, która może być czymś dużo ważniejszym, niż zwykłą, niewypełnioną płaszczyzną.

A na zakończenie polecamy zestawienie trendów na 2023 rok stworzone przez Kirana Tomake. Zgadzacie się z zasadnością przedstawionych tu propozycji? Myślimy, że niektóre z nich to dodatkowo dobre praktyki służące poprawie użyteczności, a mikrointerakcje i interaktywne elementy 3D to coś, co może znacznie poprawić wrażenia użytkownika.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference