Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


biuro prasowe
7/5/2012

Ideacto dla Lasów Państwowych – Bielik on-line

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Ideacto współpracuje z Lasami Państwowymi nad transmisją on-line z gniazda Bielików. Wykorzystywane jest autorskie oprogramowanie Video CMS do zapewnienia płynnej transmisji obrazu.

Celem projektu realizowanego przez Lasy Państwowe wspólnie z Komitetem Ochrony Orłów jest propagacja wiedzy na temat tych ptaków oraz wzmocnienie ich ochrony. Streaming on-line wprost z ptasiego gniazda daje możliwość odbiorcom bliskiego kontaktu z dziką naturą.

Wykorzystanie streamingu on-line obrazu z gniazda pozwoliło bez ograniczeń czasowych oraz terytorialnych "dotknąć natury" dziesiątkom tysięcy odbiorców bez niepotrzebnego niepokojenia zwierząt. Rozwiązanie to w połączeniu z mediami społecznościowymi stanowi idealne narzędzie dla propagacji idei stojącej za akcją - powiedział Marek Matecki z Lasów Państwowych odpowiedzialny za koordynację kampanii.

Wsparcie w mediach społecznościowych pozwoliło by komunikat o transmisji on-line przebił się poprzez portale dziennikarstwa obywatelskiego do wiodących mediów internetowych a stamtąd do mediów tradycyjnych. To modelowy przykład tego jak informacja rozprzestrzenia się poprzez media.

Transmisja w ciągu tygodnia znalazła się na głównej stronie Wykop.pl, następnie w portalach Gazeta.pl, później zaś w Radiowej Trójce by w weekend pojawić się w Wydarzeniach na Polsacie.

Transmisję oglądało w szczycie ponad 2200 jednoczesnych oglądających. Poziom taki utrzymuje się od wielu dni. Fanpage akcji w ciągu kilkunastu dni przyciągnął ponad 14 tysięcy fanów.

Łącznie dotychczas transmisja video miała ponad 100 000 odsłon, obejrzało ją ponad 60 000 unikalnych użytkowników.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference