Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


biuro prasowe
16/2/2015

Ideacto stworzyło strefę Samsung w serwisie euro.com.pl

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Kreatywna agencja eCommerce Ideacto zaprojektowała i wdrożyła strefę produktów Samsung Polska w sklepie online RTV EURO AGD. Shop in Shop (SiS) ma wspierać użytkowników euro.com.pl w wyborze i zakupie odpowiedniego sprzętu lidera na rynku urządzeń mobilnych.

Celem pracy agencji Ideacto było stworzenie w ramach serwisu euro.com.pl dedykowanej dla Samsung Polska strefy online, która ułatwi wyszukiwanie i zakup produktów marki. W ramach działań po stronie agencji znalazło się projektowanie makiet funkcjonalnych, kreacja graficzna oraz wdrożenie platformy poradnikowo-zakupowej.

W powstałej strefie SiS znalazły się kompletne dane o kategoriach i produktach. Na stronie głównej użytkownicy mogą zdobyć informacje o nowościach w ofercie producenta, promocjach i bestsellerach. Z kolei w kategoriach produktowych wydzielone zostały wiodące: Smartfony, Tablety, Telewizory, Akcesoria oraz AGD. W tej ostatniej znalazły się podkategorie dla sprzętów: Kuchenki mikrofalowe, Lodówki, Odkurzacze, Okapy, Piekarniki, Płyty kuchenne, Pralki, Zmywarki. 

Już na etapie tworzenia strategii SiS Ideacto założyło odejście od marketingowej, standardowej komunikacji oferty sklepu:

Produkty marki chcieliśmy przedstawić w nieco inny sposób. Skupiliśmy się przede wszystkim na użytkowniku i tym, jak ułatwić mu wybór sprzętu, dostarczyć potrzebne informacje o funkcjach produktów i wyjaśnić ich skomplikowaną technologię – tłumaczy Karolina Romińska, Project Manager w Ideacto odpowiedzialna za koordynację projektu.

Aby zrealizować ten cel, dla każdej kategorii w SiS została stworzona sekcja poradnikowa, dzięki której użytkownicy mogą znaleźć kompleksowe informacje na temat oferty, wyszukać produkt najlepiej odpowiadający ich potrzebom i wybrać najkorzystniejszą dla siebie opcję.

Współpraca Ideacto z Samsung Polska nie zakończyła się na wdrożeniu strefy. Aktualnie agencja prowadzi stałą obsługę SiS w zakresie copywritingu, wsparcia graficznego, usability oraz IT.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference