Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


biuro prasowe
8/6/2015

Ideacto zaprojektowało internetową platformę Macmillan Online Staffroom

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Na początku czerwca 2015r. swoją premierę miała nowa edukacyjna platforma internetowa stworzona dla MACMILLAN POLSKA – części Grupy MACMILLAN, jednej z największych grup wydawniczych na świecie. Za projekt funkcjonalny, graficzny oraz wdrożenie odpowiedzialna była kreatywna agencja eCommerce Ideacto.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, MACMILLAN POLSKA stworzyła specjalny serwis Macmillan Online Staffroom oferujący nauczycielom języka angielskiego i niemieckiego bezpłatny dostęp do cyfrowych wersji komponentów kursów Macmillan. W udostępnionych na platformie zasobach znajdują się m.in. książka nauczyciela, banki materiałów dodatkowych, testy, nagrania audio, Flashcards. Rozwiązanie to pozwala nauczycielom na korzystanie z serwisu na wielu urządzeniach jednocześnie (np. w domu, w szkole) bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania.

Do zadań agencji Ideacto należała kompleksowa realizacja projektu – ustalenie specyfikacji technicznej i dostosowanie jej do możliwości WordPress, opracowanie makiet funkcjonalnych, projektowanie graficzne, wdrożenie, testy oraz uruchomienie serwisu. 

Serwis staffroom.pl wdrożony został w oparciu o CMS WordPress, stale wykorzystywany w pracy Ideacto. Dzięki temu mogliśmy zagwarantować klientowi prostą i szybką obsługę serwisu po jego uruchomieniu - mówi Marcin Cichoń, Dyrektor operacyjny Ideacto odpowiedzialny za koordynację projektu.

W ramach projektu przygotowano również wersję serwisu opartą o technologię RWD (Responsive Web Design). Platforma bez zarzutu działa na urządzeniach mobilnych, odpowiadając na potrzeby nauczycieli korzystających w pracy ze smartfonów i tabletów.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference