Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


biuro prasowe
17/8/2014

Ideacto zaprojektowało nowy serwis internetowy dla Black Point

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Kilka tygodni temu swoją premierę miał nowy serwis firmy Black Point – producenta alternatywnych materiałów eksploatacyjnych do drukarek. Ideacto odpowiedzialne było za projekt funkcjonalny, graficzny oraz wdrożenie.

Black Point jest liderem rynku w zakresie produkcji i dystrybucji alternatywnych materiałów eksploatacyjnych dla drukarek. Black Point każdego dnia produkuje 1.000 tonerów i tuszy, wykorzystuje 3.000 atramentu i wymienia 5.000 zużytych części w procesie produkcji materiałów dla drukarek. Podejmując współpracę z agencją Ideacto firma potrzebowała gruntownej zmiany wizerunku swojego serwisu internetowego.

Projektanci Interakcji w Ideacto rozpoczęli swoją pracę od gruntownego zapoznania się ze stawianymi celami biznesowymi oraz rozmowami z docelowymi użytkownikami serwisu. W trakcie indywidualnych wywiadów ustalono oczekiwania klientów co pozwoliło od początku skupić się na zaprojektowaniu serwisu przyjaznego internautom. To właśnie dlatego w Ideacto praca oparta jest o metodykę User Centered Design, która w centrum całego projektu stawia właśnie użytkownika serwisu.

W kolejnym etapie stworzona została architektura informacji, a następnie na ich podstawie makiety funkcjonalne. Łącznie projektanci stworzyli około 11 makiet na bazie których graficy opracowali wstępne look&feel całego serwisu. Po zaakceptowaniu koncepcji przez przedstawicieli klienta stworzono kompletny layout serwisu.

„Podjęcie się zaprojektowania nowego serwisu dla firmy Black Point stanowiło nie lada wyzwanie, nie tylko ze względu na konieczność gruntownej zmiany wizerunku marki w sieci, ale również potrzebę unikalnego zaprezentowania szerokiej gamy produktów zbliżonych do siebie wizualnie.”– mówi Karolina Romińska, Project Manager z Ideacto.

Warto również wspomnieć, że w zakresie projektu funkcjonalnego stworzono wersję serwisu dostępną na urządzenia mobilne w technologii RWD (Responsive Web Design). Co ciekawe w przypadku tworzenia makiet RWD projektant wykorzystał jedynie tzw. paper-prototyping. Makiety zostały w całości stworzone na papierze bez udziału programu komputerowego. Pozwoliło to skrócić czas potrzebny na ich zaprojektowanie, a co za tym idzie zadbać o budżet całego projektu. W dzisiejszej rzeczywistości zapewnienie użytkownikom łatwego dostępu do serwisu nie tylko z desktopu ale także ze smartphona lub tabletu staje się powoli standardem.

„Zmianę wizerunku marki Black Point – eksperta w swojej branży - rozpoczęliśmy właśnie od działań w Internecie. Dzięki współpracy ze specjalistami z Ideacto udało się zrealizować i wdrożyć serwis, który w pełni spełnia nasze oczekiwania. Jego atutem jest połączenie świetnego designu z naszymi wymaganiami biznesowymi.” – mówi Marcin Kubacki, Dyrektor Handlowy w Black Point S.A.

Serwis BlackPoint.pl wdrożony został w oparciu o CMS WordPress, kóry standardowo wykorzystywany jest w pracy agencji Ideacto. Oczywiście webdeveloperzy dostosowali go do wymagań klienta tak aby, jego obsługa była prosta i nie zabierała zbyt dużo czasu bez konieczności angażowania pracowników IT.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference