Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


biuro prasowe
11/6/2015

Ideacto zaprojektowało nowy sklep internetowy dla Congee.pl

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Na początku czerwca 2015r. uruchomiona została nowa odsłona serwisu Congee.pl – jednego z największych dostawców artykułów dekoracyjnych i akcesoriów imprezowych. Kreatywna agencja eCommerce Ideacto jest autorem projektu funkcjonalnego i graficznego sklepu.

Głównym założeniem projektu było stworzenie nowego layoutu dla sklepu Congee.pl, w tym także w wersji RWD, której sklep wcześniej nie posiadał. Działania miały na celu odświeżenie archaicznego wyglądu strony, dopasowanie jej funkcjonalności do potrzeb klientów oraz przystosowane do obowiązujących standardów UX/UI.

Projekt zaczęliśmy od przeprowadzenia analizy sklepu oraz badań z użytkownikami. Zapoznając się z potrzebami klientów sklepu, udało nam się opracować szereg rekomendacji do zmian, które stały się dla nas  podłożem do projektowania – mówi Maciej Muszyński, Project Manager w Ideacto, odpowiedzialny za koordynowanie prac – Po etapie koncepcji przeszliśmy do fazy projektowej. Naszym zadaniem było zaprojektowanie funkcjonalności w sklepie, w tym RWD oraz stworzenia nowego layoutu.

Ważnym elementem projektowania funkcjonalnego były badania z użytkownikami. Na podstawie przeprowadzonych testów na makiecie została stworzona rekomendacja co do kategoryzacji w sklepie, która w tego rodzaju biznesie jest czynnikiem mocno wpływającym na funkcjonalność sklepu. Finalnie sklep został podzielony na kategorie: urodziny, stroje i dodatki, przyjęcia, dekoracje i nakrycia stołu, wesele i ślub, zabawki, nowości.

Atrakcyjną cechą serwisu jest licznik, który wskazuje ile czasu pozostało do złożenia zamówienia, aby kurier mógł dostarczyć je następnego dnia.

Bardzo ważnym dla użytkowników i wprowadzonym do serwisu elementem jest także sortowanie asortymentu według kolorów oraz możliwość zakupów balonów napełnionych helem.

Projekt był dla nas ciekawym doświadczeniem, ponieważ pierwszy raz przyszło nam pracować dla Klienta z branży eventowej. Bardzo wiele wskazówek dotyczących funkcjonowania sklepu dały nam badania z użytkownikami. Dzięki zastosowaniu wskazanych przez nich rekomendacji, mamy pewność, że sklep Congee.pl spełnia standardy dobrego użytkowania – dodaje Maciej Muszyński.

Zapraszamy na serwis congee.pl, by zapoznać się z budową i ofertą asortymentową sklepu.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference