Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


biuro prasowe
6/6/2010

Narzędziownik użyteczności od Ideacto

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Agencja konsultingowa Ideacto opublikowała dokument zawierający szczegółowy opis narzędzi badań użyteczności stosowanych w firmie.

Dzięki Narzędziownikowi Użyteczności każdy może samodzielnie przeprowadzić testy użyteczności w profesjonalny sposób. Narzędziownik został stworzony jako zestaw gotowych do wykorzystania formatek, wraz z komentarzem.

Badanie użyteczności to kluczowy fragment procesu projektowania zorientowanego na użytkownika. Wypracowanie nawet luźnych standardów współpracy na tym polu będzie dużą korzyścią zarówno dla klientów jak i firm badawczo-projektowych. Mamy nadzieję, że w ten sposób zachęcimy też do badań użyteczności te firmy, które dotychczas nie korzystały z dobrodziejstw testowania użyteczności. - mówi Joanna Kotala, odpowiedzialna za kierowanie działem usability w Ideacto.

Dokument opracowano w konsultacji ze specjalistami użyteczności także spoza Ideacto. W przyszłości dokument zostanie rozbudowany o opisy i formatki dla kolejnych narzędzi badawczych.

Sukces książki Usability w e-Biznesie oraz rosnące zainteresowanie szkoleniami usability to kolejne drogowskazy dla nas. Chcemy przede wszystkim pomagać firmom budować kompetencje w zakresie projektowania użytecznych produktów. Wraz z Narzędziownikiem Użyteczności uruchamiamy elektroniczne szkolenia z zakresu użyteczności. - dodaje Tomasz Karwatka, konsultant i partner w Ideacto.

Plik z Narzędziownikiem Użyteczności można bezpłatnie pobrać ze strony szkoleniausability.pl.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference