Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


biuro prasowe
6/11/2019

Szanse i zagrożenia - PSD2 w Polsce

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Zmiany regulacyjne zostały wymuszone przez rozwijającą się technologię, zagrożenie cyberprzestępczością i potrzebę wzmocnienia konkurencyjności w usługach bankowych.

My w IDEACTO oraz nasz partner INTECA, nie tylko przyglądamy się owej ewolucji, ale również bierzemy w niej czynny udział. Jedną z konsekwencji naszych prac jest publikacja “Szanse i zagrożenia - PSD2 w Polsce”, którą pragniemy się z Wami podzielić.

Dyrektywa zaczęła obowiązywać 14. września, lecz wciąż wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę z mocy prawodawstwa, a także z potencjału jaki za sobą niesie. Na szczęście - w ogólnym rozrachunku - powinien on być korzystny przede wszystkim dla przeciętnego Kowalskiego. PSD2 ma na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników w kontekście płatności internetowych, co jest odpowiedzią na rosnącą cyberprzestępczość, oraz zwiększenie konkurencyjności na rynku usług finansowych.

Rosnąca ilość nowych podmiotów bankowych i okołobankowych, które mają poprawić jakość i efektywność wykorzystywania przez obywateli Unii Europejskiej swoich funduszy, wymaga opracowania bardziej szczegółowych zasad funkcjonowania.

W przygotowanym przez nas e-booku znajdziecie zatem informacje, które zarówno rozjaśnią meandry świata bankowości, prawa, technologii i User Experience osobom dotychczas mniej zaznajomionym z branżą, jak i te skierowane do profesjonalistów, na co dzień obcujących z zagadnieniami prawnymi w świecie finansów.

Publikacja opatrzona jest również komentarzami 20. ekspertów reprezentujących takie podmioty jak BNP Paribas, Alior Bank, Nest Bank, Allegro czy Santander Bank.

Dziękujemy naszemu partnerowi INTECA za wspólną realizację publikacji oraz Dziennikowi Gazecie Prawnej za wsparcie medialne. Zachęcamy do pobrania darmowego e-booka i poszerzania wiedzy na temat zmieniającego się świata finansów.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference