Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


biuro prasowe
5/4/2011

PARP prezentuje wyróżniające się e-usługi i technologie B2B

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości prezentuje ponad dwadzieścia wyróżniających się projektów działających w obszarze e-usług (działanie 8.1 PO IG) i technologii B2B (działanie 8.2 PO IG). E-book powstał przy współpracy z ekspertami z firmy Ideacto i jest dostępny na stronie www.web.gov.pl.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wydała najnowszą, bezpłatną publikację. Tym razem prezentuje ona ponad dwadzieścia wyróżniających się projektów, które działają w obszarze e-usług (działanie 8.1 PO IG) i technologii B2B (działanie 8.2 PO IG).

W serwisie "Wspieramy e-biznes" pod adresem www.web.gov.pl pojawiła się nowa publikacja PARP. Jej autorzy zaprezentowali wyróżniające się serwisy w obszarze e-usług (działanie 8.1 PO IG). Każdy projekt, którego opis znajduje się w udostępnionym e-booku przeszedł wnikliwą ocenę na podstawie rozbudowanej metodologii opracowanej wspólnie z agencją Ideacto.

Wybór dobrych praktyk w obszarze e-usług i w obszarze technologii B2B został dokonany w oparciu o katalog projektów zamieszczony na stronie internetowej PARP, poświęconej rozwojowi gospodarki elektronicznej www.web.gov.pl. Na portalu znajduje się ponad 500 opisanych projektów e-usług (na około 1200 wszystkich podpisanych umów na dofinansowanie) i ponad 110 opisanych projektów B2B (na około 600 wszystkich podpisanych umów na dofinansowanie). Ocenie podlegały tylko projekty w pełni działające, a w przypadku e-usług tylko takie, które miały rynkową premierę.

Wśród wyróżnionych serwisów znalazły się: Evenea.pl, BitBank.pl, AdMatik.pl, Fru.pl, Kontomierz.pl, JakKupować.pl, Fidbek.pl, Slimon.pl, CoTanio.pl, Audioteka.pl, SkyCash.pl, OpenTravel.com, WebePartners.pl, Projektoskop.pl, ZosiaiKevin.pl, Drogopol.pl, Velkom.pl, Integer.pl, Oponeo.pl, Cermotor.com.pl, Ses-support.pl.

W publikacji nie zabrakło też wywiadów z twórcami poszczególnych projektów, gdzie opisują swoje dotychczasowe dokonania oraz zdradzają najbliższe plany rozwoju swoich firm. Obrazu całości dopełniają oceny branżowych ekspertów – w ich gronie znaleźli się m.in. Cezary Lech (MaxROY), Sebastian Kwiecień (Epic Ventures), Tomasz Karwatka (Divante), Marta Klimowicz i Nikodem Krajewski (Ideacto), czy Artur Kurasiński (Revolver).

- Dzięki wybraniu najlepiej wykonanych i rokujących na przyszłość projektów możemy wskazać innym firmom, w którym kierunku powinni zmierzać ze swoimi witrynami. Warto zatem prezentować najciekawsze projekty szerszej publiczności – mówi Paweł Skowera, Główny Specjalista z Zespołu Komunikacji Zewnętrznej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Metodologia dostępna w publikacji PARP może przydać się nie tylko projektom, które powstały w ramach działaniach 8.1 i 8.2 PO IG - jest na tyle uniwersalna, że mogą z niej skorzystać twórcy niemal każdego internetowego przedsięwzięcia. Zespół oceniający projekty zwracał uwagę m.in. na pomysł, jakość wykonania witryny, sposoby promocji projektu, plany rozwoju międzynarodowego czy modele monetyzacji e-usługi. W publikacji PARP pojawiły się projekty z niemal wszystkich rund naborów w ramach działań 8.1 i 8.2 PO IG.

- Dzięki wsparciu w ramach działania 8.1 POIG w Polsce powstają projekty, które w niczym nie ustępują zagranicznym i mogą śmiało rywalizować na tamtejszych rynkach - mówi Nikodem Krajewski z agencji Ideacto - Warto będzie się przyglądać ich rozwojowi nawet po zakończeniu okresu finansowania.

Opisywany ebook dostępny jest do pobrania pod adresem: http://www.web.gov.pl/e-booki/272_1095.html.

W serwisie www.web.gov.pl oprócz szeregu darmowych publikacji podejmujących temat prowadzenia biznesu online, dostępnych jest szereg użytecznych informacji dotyczących dofinansowania z Unii Europejskiej: artykuły, wywiady, kompleksowy katalog projektów oraz aktualności i szczegóły z zakresu działań 8.1 i 8.2 PO IG.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference