Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
5/12/2018

UX Czwartek #1

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Historia UX Czwartków sięga 2017 roku, kiedy to zalewająca nas zewsząd fala linków odsyłających do nagrań, artykułów, raportów, przestała mieścić się już w slackowych kanałach. Postanowiliśmy jakoś zapanować nad sytuacją i stworzyć jedno, dedykowane im miejsce. W rozsyłanych wewnętrznie mailingach zaczęliśmy dzielić się między sobą tym, co wyróżniało się pośród mnóstwa newsów ze świata UX i e-commerce oraz mogło przydać się nam w codziennej pracy.

Nie tak dawno podjęliśmy decyzję, by zrobić krok dalej i z całym przedsięwzięciem „wyjść do ludzi”. Co dwa tygodnie chcemy Was inspirować, ale też pomagać, proponując warte uwagi treści.Nadszedł ten dzień – przed Wami pierwszy UX Czwartek!W premierowej odsłonie naszego mailingu zachęcamy, by już dziś pomyśleć o przyszłości i zerknąć na zapowiedź trendów na 2019 rok. Zapraszamy również do wzięcia udziału w branżowych wydarzeniach, a w bonusie dorzucamy kilka ciekawych artykułów, do poczytania przy kawie lub w drodze do domu. Gotowi?

1. State of UX in 2019

2018 rok na finiszu i pewnie część z Was już snuje plany oraz roztacza wizje na kolejne dwanaście miesięcy. Ekipa UX Collective tradycyjnie przygotowała zestawienie prognoz na nadchodzący rok, uwzględniając panujące mody, tendencje, jednocześnie nie zapominając o tym, co do branży UX wniósł jego poprzednik. Sprawdźcie koniecznie.

2. Narzędzie do tworzenia ilustracji: humaaans

Ilustracje w zasięgu ręki? Dokładnie! Sukcesywnie pojawiają się kolejne narzędzia mające na celu ułatwienie generowania coraz atrakcyjniejszych grafik i ilustracji, do wykorzystania w projektowaniu serwisów, sklepów i nie tylko. Brzmi zachęcająco? Poznajcie humaaans.

3. [wideo] Tworzenie nowych produktów. Wersja non-fiction.

W ramach Allegro UX Talks, Aleksandra Bis i Michał Mazur z EL Passion w ciekawy sposób opowiedzieli o procesie projektowym tworzenia nowych produktów. Sporo konkretów od doświadczonych projektantów.

4. Dlaczego badań nie powinni prowadzić tylko badacze

Projekt badawczy na horyzoncie? Skompletuj możliwie najlepszy zespół projektowy i wystaw do gry drużynę najlepszych zawodników, nie tylko z grona projektantów i researcherów. O przewagach tego rozwiązania i płynących z niego korzyściach opowiada projektantka usług – Agnieszka Mróz.

5. [webinar] Portfolio UX: jak to zrobić?

Dziś wieczorem, o godz. 19:00, Wojtek Kutyła w swoim webinarze wprowadzi Was w temat, jakim jest przygotowanie dobrego portfolio UX. Jak podejść do tego wyzwania? Jakich metod użyć, by zwrócić uwagę potencjalnych pracodawców? Zachęcamy do uczestnictwa live, a gdyby w Waszych kalendarzach godz. 19:00 była już zajęta, to uspokajamy i zapewniamy, że nagranie będzie dostępne w sieci.

A może i Wy chcielibyście się z nami podzielić nowinkami lub ciekawostkami ze świata UX i e-commerce? Swoje propozycje możecie wysyłać na adres: newsletter@ideacto.pl, a my chętnie udostępnimy je naszym czytelnikom w kolejnych UX Czwartkach!Do poczytania![FM_form id=”1″]

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference