Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
10/4/2019

UX Czwartek #10 ?

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Dziś obchodzimy mały jubileusz, bo już po raz dziesiąty przybywamy do Was z porcją ciekawostek ze świata user experience i e-commerce. Cieszymy się, że zaglądacie na naszego bloga i mamy nadzieję, że z każdym kolejnym odcinkiem naszego cyklu będzie Was coraz więcej.

Przechodząc do konkretów, tym razem podsuwamy Wam m.in. temat danych osobowych i projektowania formularzy, do tego bardzo ciekawy tekst o notyfikacjach i zaproszenie na webinar poświęcony rekrutacji użytkowników do badań.

Enjoy!

 

 

 

 

1. Czego natura może nauczyć nas o notyfikacjach?

Powiadomienia w rozmaitych formach towarzyszą nam praktycznie każdego dnia, wywołując skrajnie różne reakcje. Emmi Laakso pisze m.in. o naszej reakcji na sygnały, ale również o tym, co technologia mogłaby przejąć …od natury.

2. Porozmawiajmy o prywatności

Artykuł, w którym Vitaly Friedman kieruje uwagę w stronę szeroko pojętej prywatności, ale też zaufania i lojalności wobec marek czy produktów. Sporo konkretów o tym, jak projektanci interfejsów, ale też użytkownicy, podchodzą do kwestii danych osobowych.

3. Webinar: O rekrutacji do badań

Webinar podczas którego Wojtek Kutyła podejmie temat poszukiwań osób do badań. Jak zabierać się za rekrutację? Gdzie szukać? Jak selekcjonować kandydatów? Po odpowiedzi na te i inne pytania wpadajcie 17 kwietnia o godz. 15:00 na facebookowy profil Wojtek Kutyła o UX.

4. Design Sprint 2.0.

Mieliście okazję wykorzystywać w swojej pracy Design Sprint? Jeśli tak, dziś polecamy Wam zapoznać się z jego młodszym, „nieco” zmodyfikowanym bratem, czyli Design Sprint 2.0. Ciekawi jesteśmy, co sądzicie?

5. Zawsze pytaj pięć razy „Dlaczego?”

Po prostu kliknijcie w link i przekonajcie się sami. I nie pytajcie nas “dlaczego?” 😉

Przypominamy, że jeśli chcielibyście się z nami podzielić ciekawymi linkami ze świata UX, przesyłajcie swoje propozycje na newsletter@ideacto.pl, a my chętnie udostępnimy je w następnych UX czwartkach.

[FM_form id=”1″]

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference