Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
19/1/2023

UX Czwartek #101

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Pierwsze zestawienie w tym roku przypada na dzień popcornu! Polecamy więc Wam wieczorem uczcić ten dzień miską prażonej kukurydzy przy dobrym filmie w kinie bądź we własnych czterech kątach.Tymczasem my zapraszamy do naszego zestawienia, w którym między innymi o projektowaniu dla świata przyszłości, narzędziu DevTools i tworzeniu person. Podrzucamy Wam również szeroki zestaw użytecznych i funkcjonalnych inspiracji projektowych!

Projektowanie dla świata przyszłości

Na początku zestawienia chcemy podzielić się z Wami parą artykułów o odpowiedzialnym projektowaniu dla przyszłości. Vadim Grin w swoim wpisie rozważa, jak duża rola spoczywa w rękach projektantów i jak bardzo mogą oni zmienić świat. Claire Matthews dywaguje zaś o skali odpowiedzialności za planetę jaka ciąży na projektantach i ich decyzjach.

Przepis na lepsze dogadanie się z deweloperem

Jeżeli nie korzystacie jeszcze z Chrome DevTools to początek roku jest świetnym momentem na zapoznanie się z tym narzędziem. Dzięki niemu projektanci są w stanie lepiej zrozumieć podstawy działania sieci i tego, jak strony Internetowe są ze sobą połączone, a podczas przeglądania projektu w procesie implementacji narzędzie DevTools może pomóc w odnalezieniu i poprawieniu błędów w projekcie. O tym i innych zastosowaniach DevTools dla projektantów pisze w swoim artykule Filip Grynic.

Przestań tworzyć fikcyjne persony, zacznij rozmawiać z ludźmi

Chris Kernaghan w swoim tekście stara się podkreślić jak ważnym dla każdego UX designera powinien być od samego początku człowiek i jego rzeczywiste potrzeby. Scenariusz, kiedy brakuje funduszy na pogłębiony wywiad z potencjalnymi użytkownikami interfejsu, co skutkuje stworzeniem fikcyjnych person jest pewnie większości z Was znany. Sprawdźcie, jakie rozwiązania na ten problem podsuwa Chris.

Nie tylko atrakcyjne, ale i funkcjonalne

Czy w poszukiwaniu inspiracji ograniczacie się jedynie do Dribble i Behance? Strony te potrafią być świetnym źródłem ciekawych rozwiązań wizualnych, niestety często nie są to funkcjonalne propozycje, które mają prawo zaistnieć w prawdziwym świecie. Reetesh Badlani wyselekcjonował 15 stron, które zbierają projekty nie tylko atrakcyjne ale też zgodne z prawami UX, rozwiązujące prawdziwe problemy i takie, które zostały faktycznie opracowane do funkcjonowania w sieci.

Inspiracje UI
Na koniec zostawiamy dla Was zbiór inspirujących designów oraz 10 najlepszych aplikacji według Fireart, które składają się na różnorodne koncepcje dla wielu branż, w tym aplikacje bankowe i platformy edukacyjne.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference