Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
15/6/2023

UX Czwartek #111

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Ogólnopolski Dzień Dogoterapii przypada na 15 czerwca i jest obchodzony w celu promowania i edukowania na temat pozytywnego wpływu psów na zdrowie i dobre samopoczucie ludzi. Dogoterapia opiera się na wykorzystaniu interakcji między człowiekiem a psem w celu poprawy fizycznego, emocjonalnego i społecznego stanu pacjentów. Taka forma terapii, poprowadzona w sposób świadomy i odpowiedzialny, przynosi liczne korzyści, w tym redukcję stresu, poprawę nastroju oraz zwiększenie interakcji społecznej. Zachęcamy Was do dowiedzenia się więcej na temat dogoterapii oraz do zapoznania się z dzisiejszym zestawieniem artykułów ze świata UX!

Z myślą o dostępności

How Screen-Reader Users Type on and Control Mobile Devices to tytuł artykułu opublikowanego przez Nielsen Norman Group, w którym omówiono znaczenie dostępności przeglądanych stron i aplikacji dla użytkowników korzystających z czytników ekranowych oraz przedstawiono zasady projektowania interfejsów, które umożliwiają efektywne korzystanie z takich narzędzi. Istnieje wiele kluczowych elementów, które umożliwiają poprawny odczyt przez czytniki, jak używanie znaczników semantycznych w kodzie strony internetowej. W artykule znajdziecie również kilka przykładów niepoprawnie zaprojektowanych elementów interfejsu, które mogą utrudniać korzystanie z witryny dla osób z niepełnosprawnościami wzrokowymi.

Zaproszenie do warsztatowania

Przeglądając najnowsze treści opublikowane przez Nielsen Norman Group, naszą uwagę przykuł również artykuł przedstawiający korzyści i praktyczne wskazówki dotyczące angażowania użytkowników w procesy projektowe i warsztaty. Współpraca z użytkownikami podczas warsztatów pozwala na lepsze zrozumienie ich potrzeb i oczekiwań oraz może przyczynić się do tworzenia bardziej użytecznych i zadowalających produktów. Artykuł podkreśla znaczenie różnorodności uczestników w celu uwzględnienia różnych perspektyw i doświadczeń oraz opisuje kroki, które należy podjąć w celu przeprowadzenia udanego warsztatu, takie jak planowanie celów, przygotowanie odpowiednich materiałów i moderowanie dyskusji.

Listing produktów: dobre praktyki

Polecamy Waszej uwadze artykuł opublikowany przez Baymard Institute koncentrujący się na strategiach poprawy czytelności stron z listami produktów, które to często cierpią na brak jasnych informacji i kontekstu, co prowadzi do frustracji użytkowników. W artykule znajdziecie kilka zaleceń, takich jak używanie konkretnych tytułów, wyświetlanie istotnych informacji przed zakupem, umieszczanie filtrowania i sortowania w widocznym miejscu oraz wyświetlanie dodatkowych informacji o produkcie w ramach listy. Zapewnienie jednoznacznych i łatwo dostępnych informacji jest kluczowe w podejmowaniu decyzji zakupowych a poprawa czytelności list produktów przyczynia się do zwiększenia konwersji i satysfakcji użytkowników.

UX writing na wagę złota

But in my experience, successful teams have one thing in common. They keep the discipline of writing on equal footing with design - pisze Nick DiLallo w swoim tekście opublikowanym na Medium. Artykuł zwraca uwagę na istotną rolę UX writerek i UX writerów w zespołach projektowych, których obecność jest niezbędna dla osiągnięcia wysokiej jakości doświadczenia użytkownika. Jest kilka powodów: tworzenie spójnych treści, komunikowanie intencji projektowych i dostosowywanie języka do potrzeb odbiorców, lepsze zrozumienie i komunikacja z użytkownikami, poprawa jakości interakcji z produktem.

Kącik wiedzy i inspiracji

W tym wpisie na blogu Prototypr znajdziecie listę kilku fontów that’ll make your code look great :) I na sam koniec coś dla wielbicieli nagród i wyróżnień - European Design Award 2023 rozdane, dlatego zachęcamy do sprawdzenia listy wszystkich laureatów i zaczerpnięcia inspiracji.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference