Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
22/5/2019

UX Czwartek #12 ?

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Dziś na naszym blogu różnorodnie. Polecamy ciekawy tekst Dona Normana o empatii w projektowaniu, a do Marcina Rudzika odsyłamy po drugą część podcastu o customer experience. Coś dla siebie znajdą też osoby zajmujące się tworzeniem animacji, a jeśli ktoś z Was zabiera się za projektowanie filtrowania, znajdzie u nas porcję cennych porad.

1. Dlaczego Don Norman nie wierzy w empatyczny design

Gościnnie na łamach bloga Adobe, Don Norman wyjaśnia, dlaczego koncentracja na empatii w projektowaniu nie ma większego sensu. Na tym jednak nie kończy, udzielając odpowiedzi na pytanie: skoro nie empatia, to co innego?

2. E-book: Animation Handbook

Ryan McLeod dla InVision e-book o tworzeniu animacji i roli jaką pełnią w projektowaniu produktów cyfrowych. Smacznego!Ps. Polecamy także inne pozycje dostępne na designbetter.com

3. Dobrze zaprojektowane filtrowanie

Zhiyu Xue w swoim artykule podpowiada, o czym pamiętać i o co zadbać projektując funkcję filtrowania.

4. Podcast: Customer Experience w sklepie internetowym cz.2

Druga część podcastu Marcina Rudzika o customer experience. Tym razem skoncetrowany na podstawach projektowania customer journey map.

5. Nie tylko dla fanów Batmana

Pół żartem, pół serio o projektowaniu skoncentrowanym na użytkowniku. Zachęcamy do wzięcia udziału w etapie ideacji!

Przypominamy, że jeśli chcielibyście się z nami podzielić ciekawymi linkami ze świata UX, przesyłajcie swoje propozycje na newsletter@ideacto.pl, a my chętnie udostępnimy je w następnych UX czwartkach.[FM_form id=”1″]

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference