Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
23/5/2024

UX Czwartek #134

Kalendarz świąt niecodziennych i tych mniej popularnych podpowiada nam, że dziś Światowy Dzień Żółwia. Ciekawostka: te jedne z najstarszych zwierząt na ziemi mają doskonały wzrok! Potrafią widzieć kolory, a nawet dostrzegać obiekty pod wodą.

A co słychać w świecie UX?

Jak czytamy?

Ludzkie oczy nie czytają słowo po słowie, ale zamiast tego przeskakują do przodu krótkimi seriami. Nasze mózgi są bardzo dobre w rozpoznawaniu wzorców, co pomaga nam przewidywać nadchodzące słowa. Z tekstu opublikowanego na UX Planet dowiecie się, jakie inne czynniki wpływają na szybkość czytania, co wpływa na łatwość przyswajania tekstu i jak to wszystko przełożyć na projektowanie.

7 sposobów na zwiększenie zaangażowania

Wiedząc, jak ludzie czytają, przejdźmy do tego, jak myślą i zachowują się w trakcie korzystania z produktów cyfrowych. UX Magazine opublikowało tekst o projektowaniu w duchu neurodesignu, który zawiera siedem kluczowych zasad, których stosowanie wpływa na emocje i zachowania użytkowników.

Ukrywać czy wyłączać?

Artykuł na stronie Smashing Magazine omawia dwa mechanizmy często stosowane w projektowaniu UI: ukrywanie i wyłączanie elementów i funkcjonalności. Jedno i drugie podejście może być mylące dla użytkowników, dlatego ważne jest, aby stosować je tylko wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne. Kiedy ukrywać, a kiedy wyłączać funkcje? Odpowiedź w artykule

Formularz rejestracyjny: dobre praktyki 

Istnieje kilka zasad projektowania procesu rejestracji. Autorzy tekstu na blogu Prototypr przyjrzeli się najlepszym praktykom i sformułowali listę wskazówek dla usprawnienia procesu projektowego, zwracając szczególną uwagę na zachowanie prostoty i zapewnienie dobrych doświadczeń użytkownikom.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference