Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
31/7/2019

UX Czwartek #16

Illustration of, laptop, notebook, person reading

W dzisiejszym secie przygotowanym przez nasz zespół znajdziecie ćwiczenia pobudzające kreatywność, ale też dowiecie się jak w ciekawy i angażujący sposób zaprezentować swój projekt. Zachęcamy Was również do pobrania e-booka z solidną porcją wiedzy na temat branży modowej oraz sprawdzenia, jak mocni jesteście w zakresie wiedzy o typografii.

1. E-book: Specjaliści o… fashion e-commerce

Zespół Samito opublikował e-book zawierający szereg zagadnień związanych z fashion e-commerce. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w całym przedsięwzięciu i dodać od siebie rozdział poświęcony ścieżce zakupowej, w którym nasza projektantka UX, Karolina Pulter, objaśnia m.in. dlaczego pierwsze wrażenie na użytkowniku można zrobić tylko raz.

2. Prezentuj się

Jess Eddy w swoim artykule dzieli się sprawdzonymi sposobami na skuteczne prowadzenie prezentacji projektów, ich omówienie z mniej lub bardziej wyspecjalizowanym zespołem oraz co istotne – uzyskanie informacji zwrotnej.

3. Trening kreatywności

Tom Kelley, współautor książki “Creative Confidence” proponuje ćwiczenia pomocne w uwolnieniu twórczego potencjału. Koniecznie wypróbujcie!

4. Krok po kroku, dzień za dniem

Bardzo sprytny kalendarz, który pomoże Wam w zgłębieniu oraz docelowo zastosowaniu podczas projektowania reguł i wytycznych zawartych w WCAG 2.1.

5. Sprawdź się!

 

Na koniec zachęcamy Was do udziału w quizie i zweryfikowania swojej wiedzy z zakresu typografii.

Przypominamy, że jeśli chcielibyście się z nami podzielić ciekawymi linkami ze świata UX, przesyłajcie swoje propozycje na newsletter@ideacto.pl, a my chętnie udostępnimy je w następnych UX czwartkach.

[FM_form id=”1″]

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference