Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
2/10/2019

UX Czwartek #20

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Cześć!

Za oknem nieciekawie, ale przybywamy z odsieczą! Na jesienny deszcz proponujemy ciepłą herbatę i wspólne obchodzenie dziesięciolecia Baymard Institute i coroczną prezentację Luke’a Wroblewskiego. Zachęcamy także do zastanowienia się nad rolą klienta we współpracy, a na koniec łapcie garść porad związanych z projektowaniem e-commerce.

Dzisiejsza kartka z kalendarza – Soft Taco Day, świętowaliście?

1. 17 najlepszych arytkułów o UX

Baymard Institute, jedno z najlepszych źródeł wiedzy na temat UX w e-commerce, obchodzi swoje 10-lecie. Z tej okazji członkowie ekipy wybrali swoje ulubione artykuły. Wszystkiego najlepszego!

2. Video: Luke Wroblewski o projektowaniu zorientowanym na użytkownika

Projektowanie zorientowane na użytkownika to ogromne wyzwanie dla działów UX w dużych firmach. Co się dzieje, gdy do akcji wkracza marketing, biznes, projekt manager i developerzy? W jaki sposób łączyć wszystkie składowe organizacji w jedną całość, aby efekt był jak najlepszy dla end usera? Na te pytania odpowie wam Luke Wroblewski w swojej prezentacji na Conversion Summit.

3. Segmentacja klientów, od czego zacząć?

Jeżeli nigdy nie zastanawialiście się nad segmentacją swoich klientów, to podsuwamy Wam pomysł jak zacząć. Shanelle Mullin na łamach bloga CXL podpowiada jak zabrać się do tego tematu w odpowiedni sposób.

4. Kliencie, czy wiesz czego oczekuje od Ciebie projektant?

Ryan Schaefer z Viget przybywa z garścią porad na rzadko poruszany temat – jak być zaangażowanym klientem współpracując z zewnętrznymi konsultantami. W końcu obie strony mają jeden cel – zrealizować jak najlepszy projekt.

5. Sztuka tworzenia e-commerce

Projektanci z Sidesupply wzięli pod lupę witryny e-commerce, wyciągnęli wnioski i stworzyli listę najważniejszych elementów, które składają się na optymalną strukturę sklepu online. Do tego, na końcu artykułu znajdziecie wyjątkowe inspiracje oraz kilka podcastów o budowaniu marki w internecie.

Przypominamy, że jeśli chcielibyście się z nami podzielić ciekawymi linkami ze świata UX, przesyłajcie swoje propozycje na newsletter@ideacto.pl, a my chętnie udostępnimy je w następnych UX czwartkach.[FM_form id=”1″]

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference