Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
16/10/2019

UX Czwartek #21

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Cześć!

Zanim przejdziemy do UX-owych konkretów, nie możemy nie wspomnieć o wczorajszym święcie – wszystkim szefom życzymy wyłącznie projektów zakończonych sukcesem i mnóstwa ciekawych wyzwań!

A w naszej UX-Czwartkowej piątce czekają na Was nagrania zarejestrowane podczas konferencji “(kręte) ścieżki konsumenta eCommerce”, co nieco o błędach poznawczych i pomyłkach designerów oraz kreatywnych landing page’ach. Na koniec małe wsparcie w generowaniu pomysłów.

1. Video: materiały z konferencji “(kręte) ścieżki konsumenta eCommerce”

Publicis Groupe w swoim raporcie zawarło analizę badań nad zachowaniami użytkowników sklepów internetowych. Dostępne są już nagrania z pierwszej części konferencji towarzyszącej publikacji raportu. Dowiecie się z nich m.in. w jaki sposób treść wpływa na decyzje użytkowników, jak zyskać lojalnych klientów oraz jak w Polsce kupuje się kosmetyki on-line.

2. 10 pomyłek w designie, które nadal popełniamy

Książka “Nie każ mi myśleć” od Steve’a Kruga to obowiązkowa lektura każdego UX designera. W artykule na blogu Marvel App znajdziecie sporo przykładów oraz opis 10 najpopularniejszych błędów popełnianych w procesie projektowania. Znajdujecie je w Waszych projektach?

3. 84 błędy poznawcze, które wpływają na decyzje użytkowników

Błędy poznawcze to pułapki naszego umysłu, które wpływają na proces decyzyjny. Artykuł zawiera listę takich pomyłek, które pomagają w doprowadzeniu klienta do zakupu. Sprawdźcie, których lepiej unikać, a które możecie przekuć na swoją korzyść.

4. Jak przeprowadzić ćwiczenie Crazy Eights?

Czeka Was warsztat lub design sprint? Koniecznie zapoznajcie się z Crazy Eights – metodą generowania pomysłów. W artykule znajdziecie instrukcję przeprowadzenia ćwiczenia-rozgrzewki, która świetnie sprawdzi się podczas burzy mózgów.

5. 26 przykładów kreatywnych landing page’y

Dobrze zaprojektowany landing page potrafi skupić uwagę użytkownika i doprowadzić go do zakupu. Warto wiedzieć co się do tego przyczynia. W tekście znajdziecie informacje o kluczowych elementach każdego landing page’a oraz kilka kreatywnych inspiracji.

Przypominamy, że jeśli chcielibyście się z nami podzielić ciekawymi linkami ze świata UX, przesyłajcie swoje propozycje na newsletter@ideacto.pl, a my chętnie udostępnimy je w następnych UX czwartkach.[FM_form id=”1″]

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference