Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
30/10/2019

UX Czwartek #22

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Cześć! ?

Co wybieracie – cukierek czy psikus? My z okazji Halloween mamy dla Was same słodkości! Czeka na Was dające do myślenia wystąpienie z TEDx, inspirująca lekcja o instagramowej nawigacji oraz garść wiedzy o testach użyteczności. Na koniec ekstra cukierek – set darmowych, animowanych ikonek.

Happy Halloween! ???

1. Video: Ludzie, nie użytkownicy: dlaczego UX może być problemem?

O odpowiedzialności projektanta, ale też o negatywnym wpływie niektórych produktów cyfrowych na nasze życie, podczas TEDx, opowiada Johannes Ippen – wykładowca na Design Akademie w Berlinie.

2. Jak zaprojektować eksperyment produktowy

Wiadomo – lepiej sprawdzać dane rozwiązanie wcześniej, niż bazować tylko na założeniu “wiem i już”, a potem mierzyć się z konsekwencjami. Ekipa Product Vision podpowiada, jak zaprojektować eksperyment produktowy, który pomoże we wczesnym etapie zweryfikować poczynione założenia.

3. Czy zmiana instagramowej nawigacji jest możliwa?

Jak się okazuje, Instagram nie jest wcale taki idealny, jak mogłoby się wydawać. Na blogu UXdesign znajdziecie kilka dyskusyjnych przykładów dotyczących nawigacji tej, jakże popularnej, aplikacji.

4. 200 darmowych, animowanych ikonek na web i mobile

Icons8 podrzuca Wam do wykorzystania paczkę 200 animowanych ikonek z różnych kategorii – social media, e-commerce, pogoda i wielu innych. Bierzcie śmiało!

5. Przewodnik po testach użyteczności dla początkujących

Hotjar dzieli się istotnymi wskazówkami dotyczącymi testów użyteczności. W artykule znajdziecie porcję podstawowej teorii, która może stanowić punkt wyjścia do dalszego doskonalenia się w temacie i przetestowania umiejętności w praktyce.

Przypominamy, że jeśli chcielibyście się z nami podzielić ciekawymi linkami ze świata UX, przesyłajcie swoje propozycje na newsletter@ideacto.pl, a my chętnie udostępnimy je w następnych UX czwartkach.

[FM_form id=”1″]

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference