Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
18/12/2019

UX Czwartek #25

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Dzisiaj Dzień Wiecznie Zielonych Roślin, więc otaczamy czułą opieką nasze choinki i dajemy ochłonąć zmysłom pod jedną z nich. Nawet jeśli z przygotowaniami do świąt jesteście jeszcze w lesie, może znajdziecie czas na prześledzenie nadchodzących trendów, poczytanie o interfejsach NUI i posłuchanie, co o swojej pracy mówią dwie projektantki UX.

Miłego odbioru!

1. Raport: 10 gorących trendów konsumenckich do 2030 r.

Czy użytkownicy oczekują Internetu, który będzie angażował nie tylko wzrok i słuch, ale także pozostałe zmysły? Badacze z Ericsson Consumer & IndustryLab szukali odpowiedzi m.in. na to pytanie – efektem jest raport prezentujący 10 gorących trendów, które mają szanse opanować wirtualny świat do 2030 r.

2. Naturalne interakcje

Projektanci dokładają starań, żeby obiekty świata wirtualnego zachowywały się jak ich realne odpowiedniki. Co jednak sprawia, że interakcja z elektroniką wydaje nam się intuicyjna i niemal namacalna? Ditte Mortensen zwięźle tłumaczy, na czym polega projektowanie interfejsów użytkownika określanych terminem “naturalne”.

3. Przepis na idealne kolory

Projektanci z agencji Heydays zaprezentowali efekty swojej pracy nad algorytmem automatyzującym dobór kolorów – podobno treści umieszczane w stworzonym serwisie streamingowym nie tylko zapewnią “kolorowe wrażenia”, ale prezentowane będą na platformie spełniającej zasady dostępności.

4. Panie w świecie UX

Strefa Designu Uniwersytetu SWPS udostępniła w serwisie YouTube zapis rozmowy, którą pod koniec zeszłego miesiąca odbyły Natalia Bienias i Aga Naplocha. Rzecz o sytuacji kobiet i możliwościach ich rozwoju zawodowego w świecie projektowania UX – nadstawcie ucha.

5. Raport: branża UX w 2020 r.

Zaczęliśmy od prognozy na najbliższe lata i prognozą (nieco mniej odległą) kończymy. Zgrabne podsumowanie wizji branży UX w nadchodzącym 2020 roku autorstwa Fabricia Teixeiry oraz Caia Bragi to ostatnia nasza propozycja w tym roku. Udanego odpoczynku podczas nadchodzących Świąt…

Przypominamy, że jeśli chcielibyście się z nami podzielić ciekawymi linkami ze świata UX, przesyłajcie swoje propozycje na newsletter@ideacto.pl, a my chętnie udostępnimy je w następnych UX czwartkach.[FM_form id=”1″]

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference