Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
19/2/2020

UX Czwartek #28

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Pogoda wpisuje się ostatnio w przypadające święto, czyli… a może odkodujcie je sami – wskazówki ukryliśmy w zestawieniu linków i ich opisach. Specjalnie dla Was zmiksowaliśmy wyskokowe teksty o specjalizacjach projektantów UX oraz roli narracji na stronach mobilnych. Dodaliśmy miarkę uwag na temat pozorności błędów projektowych. Całość doprawiliśmy sporą szczyptą lektur obowiązkowych. Sláinte!

 

1. Ścieżki UX designera

Zaczynamy od tekstu Yu Siang Teo z Interaction Design Foundation, która podjęła się klasyfikacji typowych ról projektantów UX. Znajdziecie tu opis poszczególnych specjalizacji w zestawieniu z etapami procesu projektowego.

2. Książki, do których warto wracać

Odświeżona lista lektur obowiązkowych zaserwowana przez Summer Ye. Nie nastawiajcie się na wielogodzinne buszowanie po księgarniach – większość zaprezentowanych publikacji uzupełniona jest linkiem do darmowego PDF.

3. Rola narracji w prezentacji marki

W Smashing Magazine znajdziecie artykuł o budowaniu relacji marki z jej klientami za pomocą wciągającej narracji. Suzanne Scacca zgłębia temat na przykładzie kilku mobilnych witryn z pewnej branży.

4. Zalety (nie)udanych projektów

Tworząc prototyp zajrzycie czasem na witrynę Axure.com. Nam wpadł w oko wpis Gaby Kenyon o jednej z głównych zalet prototypowania – wspólnym testowaniu pomysłów. Możliwe, że po lekturze nieco inaczej spojrzycie na potencjał projektowych porażek.

5. Najważniejsze, że komentują

Wiemy, że konstruktywna krytyka pomaga spojrzeć na efekt swojej pracy z nowej perspektywy. Zauważyliśmy, że nowe logo sił kosmicznych USA zostało ostatnio poddane zmasowanej (nie zawsze życzliwej) ocenie. W serwisie Design Week projekt ten stał się okazją do podzielenia się merytorycznymi uwagami na temat tworzenia identyfikacji wizualnej.

Przypominamy, że jeśli chcielibyście się z nami podzielić ciekawymi linkami ze świata UX, przesyłajcie swoje propozycje na newsletter@ideacto.pl, a my chętnie udostępnimy je w następnych UX czwartkach. [FM_form id=”1″]

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference