Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
15/7/2020

UX Czwartek #39

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Z okazji Światowego Dnia Węża kusimy dzisiaj tekstami na temat decyzji projektowych wpływających na wybory prezydenckie lub na środowisko naturalne. Znajdziecie też podpowiedzi, jak opowiadać o użytkownikach, kiedy warto łamać zasady w projektowaniu oraz na co zwracać uwagę przy optymalizacji współczynnika konwersji. Na koniec video-komentarz Dona Normana o roli projektanta.
 
 
 
 

1. Jak dotrzeć do wyborców

Diana Malewicz przekonuje, że dobry projekt może Was wesprzeć w wielu sytuacjach, nawet jeśli kandydujecie na prezydenta. Zmęczonych kampanią przed ostatnimi wyborami uspakajamy – to nie jest tekst o polityce.

2. Strona internetowa na diecie

Gerry McGovern proponuje spojrzenie na projektowanie stron internetowych z perspektywy ich energożerności. W swoim tekście autor podpowiada, jak przy pomocy decyzji projektowych odchudzić strony i zmniejszyć ich wpływ na środowisko.

3. Kreatywność vs dobre praktyki

Dobre praktyki projektowe powstają, kiedy projektanci chcą sprawnie tworzyć użyteczne rozwiązania pozwalające na ich użytkowanie przy minimalnym wysiłku i frustracji. Artykuł Mashy Shaposhnikovej w UX Magazine prezentuje przykład witryny łamiącej kilka ustalonych zasad i wyjaśnia, dlaczego czasem może się to opłacać.

4. Opowiadanie historii użytkowników

Jak pomóc osobom zaangażowanym w projekt zrozumieć zachowania użytkowników? Jamie Acker odpowiada prezentując kilka praktyk przydatnych przy tworzeniu historii, które pomagają wśliznąć się w buty osób, dla których projektujemy.

5. CRO a optymalna podróż użytkownika

Eksperci w dziedzinie cyfrowego marketingu z firmy Omniconvert zapytali kolegów po fachu o wpływ optymalizacji czynnika konwersji na doświadczenia użytkowników. Efektem jest obszerny wpis na firmowym blogu, prezentujący różne punkty widzenia – niektóre uwagi warto sobie podkreślić, wężykiem.

Dodatkowo, jedna z naszych projektantek poleca krótki youtubowy komentarz Dona Normana na temat współpracy projektanta z ludźmi, którym ma służyć jego praca. Przy okazji możecie sobie odświeżyć poprzedni mini-wykład prelegenta, stanowiący pierwszą część tej opowieści o projektowaniu zorientowanym na człowieka (link znajdziecie pod wspomnianym tu filmem).

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference