Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
12/8/2020

UX Czwartek #41

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Rozgrzejcie dłonie, bo może zechcecie przeskrolować teksty o związkach CRO i UX oraz zasadności przeprowadzaniem audytu UX. Do tego wskazówki dotyczące projektowania aplikacji mobilnych, rozważania o paradoksie prywatności towarzyszącym pozyskiwaniu danych o użytkownikach oraz kilka luźnych uwag o organizacji pracy UX designera. To wszystko w Międzynarodowym Dniu Osób Leworęcznych.
 
 
 

1. Jak CRO i UX idą ręka w rękę

 

Próbowaliście kiedyś umyć kubek na kawę trzymając w drugiej ręce telefon? Podobnego poziomu kreatywności wymaga optymalizacja współczynnika konwersji bez wsparcia ze strony projektowania UX. W niedawno zaktualizowanym artykule Nida Zehra pokazuje, jak zespoły CRO i UX mogą współpracować i dzielić się wiedzą.

 
 

2. Kilka uwag na temat audytu UX

 

Jeśli zastanawiacie się nad przeprowadzeniem audytu UX, zajrzyjcie na blog aplikacji Koncept. W jednym z wpisów Marijana Vukovic tłumaczy krótko, jak wygląda taka analiza, kiedy ją przeprowadzić i do czego mogą się przydać jej wyniki.

 
 

3. 11 dobrych praktyk tworzenia aplikacji mobilnych

 

Artykuł Sophii Martin to solidna dawka wskazówek na temat projektowania struktury, wygody użytkownika i funkcjonalności aplikacji mobilnych. Wszystko poparte sporą garścią statystyk, więc pozostaje tylko rzucić wszystkie ręce na pokład i zacząć projektowanie.

 
 

4. Dane użytkownika a projektowanie doświadczeń

 

Analiza informacji o użytkowniku jest podstawą tworzenia spersonalizowanych doświadczeń podczas jego interakcji z produktem cyfrowym. Corina Știrbu omawia elementy, które wzmacniają zaufanie do pozostawiania danych w aplikacji lub na stronie internetowej w kontekście reakcji użytkowników na monitorowanie ich aktywności w sieci.

 
 

5. Przepis na lidera zespołu UX

 

Pracując w zgranym zespole doceniamy to, że zawsze możemy liczyć na pomocną dłoń. Według Lorenzo Doremiego gotowość do wspierania współpracowników to przy okazji wzmacnianie swojej pozycji w grupie. Sprawdźcie w artykule, co jeszcze charakteryzuje kandydata na lidera zespołu (nie tylko UX).
Jeśli interesujecie się tematyką organizacji pracy, zajrzyjcie też do tekstu Ajayraja Thangaraja. Autor sugeruje wypróbowanie jednego z 4 trybów pracy, aby zwiększyć swoją efektywność podczas projektowania.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference