Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
8/10/2020

UX Czwartek #45

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Nasz grafik postanowił uwiecznić aż 4 święta, w tym Światowy Dzień Ośmiornicy – spróbujcie odkodować pozostałe. Po takiej rozgrzewce proponujemy Wam teksty o planowaniu swojej kariery projektanta UX, tworzeniu briefu dla witryny internetowej oraz metodach testów z udziałem użytkowników. W części praktycznej zmierzcie się z tabelami na urządzeniach mobilnych oraz zerknijcie na powracające trendy w projektach graficznych.

Brief strony internetowej w 10 krokach

tekstu Matana Naveha dowiecie się, co powinien zawierać brief strony internetowej. Autor prezentuje 10 punktów, dzięki którym wszyscy zaangażowani w projekt będą mieli klarowną wizję spodziewanego wyniku oraz podpowiada, gdzie znaleźć szablony takiego dokumentu.

Rozwój kariery projektanta UX

Artykuł Kelly Doran to zbiór wskazówek dla początkujących projektantów UX, którzy planują rozwój swojej kariery. Autorka wylicza umiejętności, jakie powinien opanować UX designer w pierwszej kolejności oraz prezentuje możliwe ścieżki rozwoju zawodowego i potencjalne źródła wiedzy. W ramach uzupełnienia lektury zajrzyjcie do tekstu Iriny Belovej na temat błędów popełnianych przez kandydatów na stanowisko projektanta.

3 spojrzenia na testy z użytkownikami

Zainspirowani kolejnymi badaniami z użytkownikami proponujemy wpis na temat wyboru adekwatnej metody testów UX. Carrie Boyd z User Interviews poprzedziła opis poszczególnych metod krótkim testem, który ułatwi początkującym badaczom wybór jednej z nich.

Warto też zerknąć na artykuł Stuarta Henshalla wskazujący korzyści z przeprowadzania testów w warunkach zdefiniowanych przez COVID-ową rzeczywistość oraz tekst udostępniony na stronie Interaction Design, dotyczący obserwacji użytkowników w ich naturalnym środowisku dzięki metodzie shadowingu.

Tabele z danymi na ekranach smartfonów

Nicholas Heal analizuje możliwości wyświetlania tabel z danymi na ekranach smartfonów. W artykule znajdziecie między innymi rozważania na temat takich sposobów prezentacji danych, które mogą ułatwiać ich przeglądanie przez użytkowników.

Powrót grafiki z lat 90-tych

Kończymy sentymentalną podróżą z Kelsie Rimmer po trendach w projektowaniu graficznym odwołujących się do lat 90-tych. Wpis na blogu Envato to krótka prezentacja czterech wybranych stylów uzupełnione grafikami i odnośnikami do projektów dostępnych w serwisie.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference