Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
4/2/2021

UX Czwartek #53

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Dziś Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. W naszym zestawieniu znajdziecie teksty o modelu strategii projektowania oraz opis projektu aplikacji, zwracające uwagę na zrównoważony rozwój i kwestie etyczne obecne w projektowaniu UX, Prześledźcie uwagi na temat efektywnego wykorzystywania przestrzeni w projekcie witryny internetowej oraz dostępności grafiki i multimediów. A że lepiej zapobiegać, niż leczyć, rzućcie okiem na poradnik dla freelancerów na temat dobierania zleceń.

Model strategii projektowania UX

Zajrzyjcie do tekstu Monique Dubbelman po wyjaśnienie, dlaczego strategia projektowania UX jest istotną część procesu tworzenia cyfrowego produktu lub usługi. Sprawdźcie jaki model swojej strategii wypracował zespół UXATT i z czego wynikała modyfikacja tego modelu.

Aplikacja Ecomarket - case study

Mabel Ortega opisuje swoje doświadczenia z projektowania aplikacji wspierającej zrównoważone zakupy. Autorka relacjonuje proces od zbadania potrzeb użytkowników, przez etap prac koncepcyjnych i walidacji, po stworzenie prototypu. Jeśli ciekawi Was efekt tych prac, poklikajcie w udostępniony projekt w Figmie.

Wykorzystanie przestrzeni na stronie internetowej

Artykuł Erica Karkovacka prezentuje, jak umiejętnie rozmieścić obrazy i tekst w obrębie projektu strony internetowej. Sprawdźcie, na jakie kwestie warto zwracać uwagę, kiedy treści stanowią tylko zbędny ozdobnik i jakie mogą być tego konsekwencje.

Dostępność w kontekście treści wizualnych

Suzanne Scacca co jakiś czas wraca do naszego zestawienia z inspirującym tekstem. Tym razem autorka pokazuje, jak wykorzystywać obrazy i filmy tak, żeby efekt końcowy był zgodny z zasadami dostępności.

Jak dobierać projekty będąc freelancerem

Becca Kennedy przygotowała garść porad dla freelancerów mierzących się z kwestią wyboru zleceń adekwatnych do własnych możliwości. Zwięzły artykuł podpowiada, kiedy lepiej zrezygnować z nowego projektu. Uwagi autorki na temat odmawiania warto zapamiętać na okoliczność prośby klienta nakład pracy większy, niż to wynika z umowy.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference