Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
18/2/2021

UX Czwartek #54

Illustration of, laptop, notebook, person reading


Czas naładować akumulatory przy nowej porcji tekstów: o etyce projektowania, prototypowaniu oraz roli projektantów we wzmacnianiu dojrzałości projektowej firm. Podkręcamy energię porcją statystyk i zestawieniem inspiracji dla projektantów tworzących swoje portfolio. Dziś w kalendarzu Dzień Baterii.

O etyce w projektowaniu na przykładzie Facebooka

Zmniejszanie swojego śladu ekologicznego oraz ekologiczna produkcja żywności to kwestie angażujące coraz więcej osób. Attila Somos z UX Studio dowodzi, że przyszedł czas na etykę w projektowaniu produktów cyfrowych. Artykuł omawia tworzenie interfejsów zaspokajających potrzeby użytkowników, pokazując na przykładzie Facebooka, jak proste funkcje mogą mieć znaczenie w kontekście stosowania zasad etycznego projektowania.

Dojrzałość projektowa firm

Elizabeth Alli przytacza wyniki badania przeprowadzonego przez Invision, a dotyczącego związków między praktykami projektowymi a wynikami biznesowymi. Autorka wpisu porusza przy tej okazji temat dojrzałości projektowej firm oraz roli projektantów UX/UI w procesie jej osiągania. Sprawdźcie, na jakim poziomie dojrzałości jest Wasza firma i jakie wyzwania czekają w związku z tym na projektantów.

Zasady prototypowania

Darren Bennett proponuje, żeby podczas prototypowania myśleć jak programista. Na przykładzie pracy z ProtoPie autor podpowiada, jak przyjęcie kilku zasad pozwala tworzyć elastyczne, łatwe do modyfikacji prototypy, które nie będą podatne na błędy. Warto wypróbować, jeśli na szali leży możliwość łatwiejszego udostępniania własnych koncepcji i współpracy w obrębie zespołu.

Statystyki, o których warto pamiętać

Statystyki na temat interakcji użytkowników z witryną internetową znamy nie od dziś, jednak ten artykuł warto sobie odświeżyć. Oprócz prezentacji liczb autorzy podpowiadają, jak przytaczane wskaźniki można przełożyć na decyzje projektowe.

14 portfolio projektantów UX

Dobry projekt warto zaprezentować światu. W zestawieniu na blogu Webflow znajdziecie przykłady kilkunastu inspirujących portfolio projektantów UX. Ich autorzy udowadniają, że sama prezentacja swoich umiejętności może być tych umiejętności dowodem.Początkujący projektanci pewnie chętnie zerkną też do tekstu z kilkoma podstawowymi uwagami na temat tworzenia portfolio.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference