Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
1/4/2021

UX Czwartek #57

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ptaków sprawdzamy o czym ostatnio ćwierkały internetowe wróble. Oprócz artykułów, dla których punktem wyjścia była głośna aukcja grafiki sprzedanej za 69 milionów dolarów znajdziecie teksty: o zwiększaniu dostępności publikowanych treści, analizie heurystycznej oraz doborze kolorów. W dzisiejszym zestawieniu nie zabrakło też kącika inspiracji - zróbcie przerwę w śledzeniu tweetów i zajrzyjcie na Instagram.

Autentyczność produktu cyfrowego

Artykuł Wojtka Borowicza to okazja, żeby dowiedzieć się, co inwestowanie, spekulacje i katastrofa klimatyczna mają wspólnego z tokenami NFT. Dla uzupełnienia tekst Meghan Wenzel na temat nauki, jaką z rozwoju koncepcji NFT mogą wyciągnąć projektanci.

Dostępność a format tutoriali

Tatiana Mac bierze na warsztat samouczki i podpowiada, jak poprawić ich dostępność. Sprawdźcie, co może ułatwić odbiór treści w określonym formacie - jak największej liczbie osób, bez stawiania barier już na samym wejściu.

Przykład analizy opartej na heurystykach

Oleh Kryvytskyi omawia proces analizy UX na przykładzie wybranej aplikacji. Korzystając z 10 heurystyk Nielsena autor prezentuje poszczególne problemy w obrębie interfejsu oraz rekomendacje ich rozwiązań.

Pobawcie się kolorem

Paul Hebert przekonuje, że format HSL ułatwia pracę z kolorem na ekranie komputera. Oprócz omówienia poszczególnych modeli kolorów w artykule znajdziecie interaktywne próbniki do przetestowania. A informacje o kolorach, kontraście, typografii i tworzeniu hierarchii wizualnej znajdziecie też we wpisie Ahammada Shawkiego.

(Nie)codzienne zastosowania

Na koniec garść inspiracji. Tony Faccenda opowiada, jak firma Zutari skraca czas potrzebny na opracowanie projektu wykorzystując pewną platformę programistyczną. Dunja Djudjic poleca z kolei zerknięcie na to, jak Anna Devis i Daniel Rueda szukają inspiracji w swoim codziennym otoczeniu.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference