Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
13/2/2019

UX Czwartek #6

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Dziś nasz zespół zamiast czekoladek i kwiatów przygotował dla Was porcję informacji z frontu web designu. Kontynuujemy temat stosowania wzorców projektowych i przyglądamy się zagadnieniu testów A/B na urządzeniach mobilnych.

Zachęcamy Was również do udziału w dzisiejszym webinarze organizowanym przez QuarticOn oraz do odwiedzenia strony Klientomanii i posłuchania kolejnego odcinka podcastu – tym razem na warsztacie projektowanie produktów cyfrowych, o którym opowiada nasz CEO Nikodem Krajewski.

1. Webinar: Poligamia zdrowa dla e-commerce

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się czegoś o feedach produktowych, to dziś punkt 16:00 macie świetną okazję, by nieco wgryźć się w temat i podczas webinaru posłuchać Karoliny Złotkowskiej, Project Account Managera w QuarticOn. Zachęcamy też Was do bacznego śledzenia facebookowych profili QuarticOnu oraz Ideacto, bo już niebawem zdradzimy szczegóły wspólnego przedsięwzięcia – bądźcie czujni!

2. Podcast: Jak projektować produkty cyfrowe?

58 odcinek podcastu Klientomania to rozmowa Arkadiusza Cempury z Nikodemem Krajewskim, CEO Ideacto, m.in. na temat user experience, projektowania i spostrzeżeniach związanych z zachowaniem użytkowników odwiedzających witryny i sklepy internetowe.

3. Web Design 3.0 – czy to już?

Czy web design stał się nudny? Czy wszystkie strony zaczęły wyglądać tak samo? Oleg Dudko z Nicepage w swoim artykule komentuje przebieg rewolucji, jaka jego zdaniem, obecnie ma miejsce w świecie web designu oraz uzasadnia, dlaczego takie narzędzia jak Nicepage są potrzebne.

4. Testowanie A/B dla mobile-first

Suzanne Scacca na łamach „Smashing Magazine” radzi, jak zmierzyć się z tematem testowania A/B na urządzeniach mobilnych. Sporo wskazówek pomocnych w działaniach optymalizacyjnych w witrynie.

5. Jak dodawać innowacje do wzorców projektowych?

Jedną z podstaw projektowania interfejsów jest korzystanie z wzorców projektowych (patternów), dzięki którym użytkownicy czują się „jak w domu”. Zach Watson radzi, jak dodawać do nich pierwiastek innowacji, by powoływać do życia rozwiązania odpowiadające potrzebom i oczekiwaniom użytkowników.

Przypominamy, że jeśli chcielibyście się z nami podzielić ciekawymi linkami ze świata UX, przesyłajcie swoje propozycje na newsletter@ideacto.pl, a my chętnie udostępnimy je w następnych UX czwartkach.[FM_form id=”1″]

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference