Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.


ux czwartek
24/6/2021

UX Czwartek #63

Illustration of, laptop, notebook, person reading

Dziś Dzień Przytulania, ale uważni powinni wypatrzeć w naszej grafice jeszcze jedną kartkę z kalendarza. Trzymając w ramiona domowników, ukochanego czworonoga czy pluszaka zajrzyjcie do wybranych przez nas artykułów o zaletach zatrudniania nieoszlifowanych diamentów oraz natywnych aplikacjach dla urządzeń mobilnych. Wyszperaliśmy też sporo treści związanych z analizowaniem potrzeb i motywacji użytkowników i mały dodatek (luźno) nawiązujący do dzisiejszego święta.

Zatrudnianie młodych talentów

Stella Guan przekonuje, że szukając nowych członków swojego zespołu nie zawsze trzeba kierować się sztywnymi kryteriami oceny kwalifikacji kandydatów. Artykuł porusza kwestie wspierania młodych talentów w zdobywaniu doświadczenia zawodowego oraz wskazuje korzyści z prezentowanego przez autorkę podejścia.

Wykorzystanie natywnych aplikacji na mobile

Na blogu instytutu Baymard Mark Crowley prezentuje obszerne opracowanie na temat korzystania z natywnych aplikacji mobilnych. Autor omawia wnioski płynące z kilkuset testów jakościowych oraz wskazuje ​​czynniki decydujące o zadowoleniu użytkowników aplikacji na smartfony. W tekście znajdziecie też kilka uwag na temat zbieżności rekomendacji UX dla witryn mobilnych oraz adekwatnych aplikacji.

Narzędzia do analizy dostępności

Nic Chan uzupełniła zasoby Smashing Magazine o przewodnik po narzędziach testujących ułatwienia dostępu. Niezależnie od tego, jak dobrze radzicie sobie z kwestiami wdrażania dobrych praktyk w obszarze dostępności, od czasu do czasu warto sięgać po prezentowane w zestawieniu rozwiązania.

Automatyzacja analizy UX

Prezentacja jednego z narzędzi wspierającego wykrywanie wzorców w zachowaniach użytkowników to dla Pauliny Walkowiak i Kamili Kotowskiej okazja do podzielenia się wskazówkami na temat analizy ścieżek użytkowników. Sprawdźcie, na co zwrócić uwagę podczas takiego procesu oraz w jakim zakresie inteligentne algorytmy wspierają decyzje projektowe w obszarze UX.

Antropolog w zdigitalizowanym świecie

Na łamach Financial Times Gillian Tett tłumaczy, dlaczego założenia inżynierów na temat zachowań użytkowników cyberprzestrzeni czasami okazują się błędne oraz jak badania antropologiczne pomagają uzyskać wgląd w złożone, wielowarstwowe motywacje wynikające z ludzkiej różnorodności.

Na deser projekt z Behance o nazwie korespondującej z dzisiejszym świętem - jeśli interesuje Was efekt końcowy, zajrzyjcie do prototypu podlinkowanego w prezentacji.

Udostępnij wpis:

Powiązana publikacja

Sprawdź publikację

polecane wpisy

Zróbmy
coś razem!

Dziękujemy! Wkrótce wrócimy do Ciebie z odpowiedzią
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nikodem krajewski speek into microfon on conference